هر آنچه لازم است در مورد استخراج دوج کوین در سال 2021 بدانید

هر آنچه لازم است در مورد استخراج دوج کوین در سال 2021 بدانید | آموزش پرایس اکشن جبل عاملی | سنتیمنتال | فارکس | ارز دیجیتال |

امسال دوج کوین یک شروع باورنکردنی داشت و تعداد بیشماری از استخراج کنندگان را جذب شبکه خود کرد. اما استخراج دوج کوین چقدر آسان است و برای انجام این کار، به چه تجهیزاتی نیاز دارید؟

دوج کوین از آغاز کار خود به عنوان یک رمزارز شوخی که نامش از یک سگ به نام شیبا اینو گرفته شده، راهی طولانی را طی کرده است. آنچه روزگاری یک پروژه تقلید شوخی بود که توسط مهندسان نرم افزار مانند جکسون پالمر و بیلی مارکوس به منظور “شوخی بیشتر” ایجاد شده بود، اکنون جزء ده دارایی برتر است که ارزش بازار آن، 32 میلیارد دلار است و یک پایگاه پر طرفدار جهانی به حساب می آید.

افزایش چشمگیر قیمت دوج کوین در نیمه اول سال 2021، که علت اصلی آن ارتقا فرهنگ اینترنتی و حمایت بی وقفه مدیر عامل شرکت تسلا، ایلان ماسک از این رمزارز بود، به طور غیرمنتظره ای باعث افزایش توجه زیاد به استخراج این رمزارز شد، زیرا سود حاصل از استخراج این رمزارز، به بالاترین حد خود در شش سال گذشته رسیده است.

با وجود موفقیت اخیر این رمزارز، استخراج دوج کوین، هنوز به مراتب کمتر از استخراج بیت کوین انجام می شود (اما هنوز هم دشوار است). بلوک های جدید دوج کوین نیز بسیار سریعتر از بیت کوین کشف می شوند و جوایز کوین آن نیز به مراتب بیشتر است – 10،000 دوج کوئن به ازای پاداش هر بلوک در مقایسه با بیت کوین که 25.6 بیت کوین جایزه می دهد.

استخراج دوج کوین چگونه انجام می شود؟

شبکه بلاکچین دوج کوین، سیستم مشابه با بیت کوین را برای افزودن بلوک های جدید به دفتر غیرمتمرکز خود بکار می برد و به توافق بین شرکت کنندگان شبکه خود همانند بیت کوین، لایت کوین و بسیاری از رمزارزهای دیگر دست می یابد.

این فرایند که به عنوان مکانیزم “اثبات کار” شناخته می شود، شامل “استخراج” است که در آن افراد یا سازمان ها از تجهیزات کامپیوتری تخصصی استفاده می کنند تا بلوک های جدید حاوی معاملات در انتظار را به دفتر بلاکچین اضافه کنند و در این مورد با هم به رقابت می پردازند.

به طور ویژه، ماینرها از دستگاه های خود برای امتحان و ایجاد یک کد با طول ثابت، معروف به “هش” با مقداری برابر یا کمتر از مقدار هدف بلاک جدید، معروف به “هش هدف” استفاده می کنند. هرکسی که کد برنده را ایجاد کند، حق انحصاری برای اضافه کردن داده های معاملات جدید به بلوک بعدی در زنجیره را دارد و برای این کار، کوین های تازه استخراج شده پاداش می گیرد.

هر هش تولید شده کاملاً تصادفی است بنابراین این فرایند به سادگی یک فرآیند آزمون و خطا است تا اینکه یک ماینر برنده شود.

در اینجا نحوه مقایسه استخراج دوج کوین با استخراج بیت کوین و لایت کوین (از ژوئن 2021) ارائه شده است:

 دوج کوینلایت کوینبیت کوین
الگوریتماسکریپتاسکریپتSHA-256
زمان بلاک1 دقیقه5/2 دقیقه10 دقیقه
دشواری66/376/993/19
پاداش به ازای بلوک100005/1225/6
عرضه کلینامحدود8400000021000000

نحوه ی مقایسه آمار استخراج دوج کوین با بیت کوین و لایت کوین

به عنوان یک قاعده، بلاکچین های PoW مانند بیت کوین و لایت کوین معمولاً یک منبع از پیش تعیین شده از کوین های قفل شده دارند که باید استخراج شوند تا بتوانند به عرضه در گردش (به ترتیب 21 میلیون و 84 میلیون) اضافه شوند. فرایند استخراج دوج کوین را همانند استخراج واقعی طلا در نظر بگیرید که چگونه سنگهای قیمتی یا طلا قبل از ورود به بازار باید بطور فیزیکی استخراج شوند.

با این وجود، دوج کوین برخلاف اکثر رمزارزها، حداکثر سقف عرضه ندارد. با باز شدن قفل کوین های جدید توسط ماینرها، عرضه در گردش آن در طی زمان، به طور نامحدود افزایش می یابد.

بلوک های جدید تقریباً هر دقیقه یک بار در شبکه دوج کوین کشف می شوند. برای مقایسه دوج با بیت کوین باید گفت که بلاک های بیت کوین تقریباً هر 10 دقیقه یک بار کشف می شوند.

با وجود اینکه دوج کوین و بیت کوین از سیستم اثبات کار مشابه استفاده می کنند. اما استخراج دوج کوین نسبت به بیت کوین، کمی متفاوت است.

بیت کوین که قدیمی ترین و بزرگترین رمزارز از نظر ارزش بازار است. از یک الگوریتم هش کردن به نام SHA-256 استفاده می کند. ممکن است فکر کنید که این الگوریتم، پیچیده است اما یک الگوریتم هشینگ، تابعی ساده است. که با استفاده از یک تکنیک خاص، یک کد با طول ثابت تولید می کند. آن را به عنوان مولد کد تصادفی در نظر بگیرید. که هر الگوریتم هشینگ آن، کدهای تصادفی را به روشی منحصر به فرد ایجاد می کند.

دوج کوین و لایت کوین از یک الگوریتم هشینگ به نام Scrypt استفاده می کنند. که پیچیدگی کمتری نسبت به SHA-256 دارد. این امر باعث می شود استخراج لایت کوین و دوج کوین بسیار سریعتر باشد. و انرژی کمتری نسبت به بیت کوین داشته باشد.

استفاده از یک الگوریتم مشترک، استخراج دوج کوین و لایت کوین را “می تواند ادغام کند”. به این معنی که هر دو رمزارز می توانند به طور همزمان استخراج شوند. بدون اینکه بر کارایی عملیاتی تأثیر بگذارد. این دو رمزارز، الگوریتم مشترک دارند زیرا طراحی دوج کوین بر اساس کوین موفق است. که به نوبه خود از لایت کوین گرفته شده است.

نحوه استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین در سالهای اولیه آن، بسیار آسانتر بود. زیرا تعداد بسیار کمی از افراد در این شبکه مشارکت داشتند. این بدان معنی است که هر کسی می توانست این رمزارز را به صورت جداگانه استخراج کند. با این حال، با افزایش محبوبیت دوج، روند استخراج آن دشوارتر شد. و باعث شد ماینرها دور هم جمع شوند و “استخرهای استخراج” تشکیل دهند.

استخر استخراج، به گروهی از استخراج کنندگان فردی گفته می شود که با ادغام توان محاسباتی خود. رمزارز را به صورت یک هویت واحد یا نود استخراج می کنند. سپس به تناسب میزان توان کامپیوتر بکار رفته توسط هر استخراج کننده. جوایز در بین شرکت کنندگان استخر توزیع می شود.

در حال حاضر، سه روش اصلی برای استخراج دوج کوین وجود دارد:

 • استخراج فردی / استخراج انفرادی
 • ·        استخرهای استخراج
 • ·        استخراج ابری

استخراج انفرادی و پیوستن به استخر استخراج

برای هر کسی که به دنبال استخراج دوج کوین برای سرگرمی یا برای درک روند استخراج است. این کار می تواند به صورت مستقل با استفاده از GPU از طریق نرم افزاری مانند EasyMiner انجام شود. GPU  (واحد پردازش گرافیکی) یک پردازنده تخصصی است که تمام تصاویر را روی صفحه رایانه ارائه می دهد و بسیاری از لپ تاپ ها و رایانه های رومیزی از آن برای بهبود پردازش تصویر استفاده می کنند.

با این حال، استخراج به تنهایی می تواند یک فرآیند دشوار باشد و به ندرت سودآور است. مگر اینکه کسی بخواهد مبالغ قابل توجهی را برای تجهیزات فوق العاده و قبض های برق آن هزینه کند.

برای علاقه مندان به رمزارز که می خواهند از طریق استخراج دوج کوین سود کسب کنند. عضویت در استخر استخراج معمولاً توصیه می شود و با توجه به قدرت هش جمعی استخر. احتمال تبدیل شدن به یک اعتبار سنج بلوک را بسیار بیشتر می کند. اما قبل از پرش به استخر استخراج، آماده پرداخت 1٪ -3٪ کارمزد برای امتیاز شرکت در این مجموعه باشید. و همیشه نحوه محاسبه پرداخت به اعضای خود را از قبل بررسی کنید.

استخرهای استخراج محبوب دوج کوین در سال 2021 شامل موارد زیر است:

 • مولتی پل
 • ·        پرو هشینگ
 • ·        استخر Aika

استخراج ابری دوج کوین

دوج کوین می تواند از طریق استخراج ابری نیز بدست آید که به خودی خود استخراج نیست. استخراج ابری اساساً شامل اجاره توان محاسباتی از یک مرکز داده و پرداخت کارمزد ماهانه یا سالانه بر اساس قرارداد توافق شده است. سپس کوین انتخاب شده از طریق یک استخر استخراج در این مرکز، استخراج می شود. و سپس بر اساس میزان توان محاسباتی به اشتراک گذاشته شده توسط شما، پرداخت می شود.

اشکال اصلی استخراج ابری این است که اکثر قراردادها، قفل- زمانی هستند. به این معنی که اگر قیمت دوج به زیر هزینه های عملیاتی و الکتریکی مرتبط با استخراج آن برسد، ضرر می کنید.

با این وجود، این روش می تواند به همان اندازه عضویت در استخر استخراج موثر باشد. و نیاز به داشتن تجهیزات خاص توسط کاربر ندارد. هرکسی که مسیر استخراج ابری را انتخاب کند به سادگی به کیف پول دوج کوین نیاز دارد.

استخرهای استخراج ابری معروف که از دوج کوین پشتیبانی می کنند عبارتند از:

 • ·        Genesis Mining
 • ·        nicehash

تجهیزات لازم برای استخراج دوج کوین

برای افرادی که به استخراج دوج کوین بصورت انفرادی یا با روش استخر استخراج علاقه مند هستند. برای شروع کار تجهیزات مختلفی لازم است.

تجهیزات مورد نیاز سخت افزاری

سه نوع تجهیزات سخت افزاری وجود دارد که می توانید برای استخراج دوج استفاده کنید:

 • ·        CPU –  واحد پردازش مرکزی رایانه شما حتی امروز نیز می تواند یک گزینه باشد، اما در واقع توصیه نمی شود زیرا به دلیل گرم شدن بیش از حد، به رایانه شما آسیب می زند.
 • ·        GPU –  واحد پردازش گرافیک قدرت بیشتری نسبت به پردازنده دارد و می تواند برای استخراج دوج کوین استفاده شود.
 • ·        ASIC –  یک مدار مجتمع مخصوص برنامه، یک ماشین محاسباتی است که مخصوص تولید هش ساخته شده است. ASIC ها بسیار قدرتمندتر از پردازنده های گرافیکی هستند و جای تعجب نیست که گران تر هم باشند. هرکسی که قصد خرید ASIC را دارد باید به طور خاص به دنبال یک استخراج کننده ASIC مبتنی بر الگوریتم Scrypt باشد.

تجهیزات لازم نرم افزاری

هنگامی که تصمیم گرفتید از کدام نوع سخت افزار استفاده کنید، باید همراه آن، یک نرم افزار هم دانلود کنید. در اینجا برخی از گزینه های اصلی نرم افزار که در حال حاضر وجود دارد ارائه شده:

 •  CPU –  CPU miner توسط Pooler.
 • ·        GPU –  EasyMiner برای مبتدیان عالی است، CudaMiner با GPU های Nvidia بهترین عملکرد را دارد، در حالی که CGminer با انواع GPU عملکرد خوبی دارد.
 • ·        ASIC –  CGminer و EasyMiner را می توان با ASIC نیز استفاده کرد، اما بیشتر ماینرهای ASIC از MultiMiner استفاده می کنند.

کیف پول دوج کوین

داشتن کیف پول دوج کوین برای استخراج ضروری است و مکانی امن برای دریافت پاداش دوج کوین حاصل از استخراج فراهم می کند. کیف پول شامل یک آدرس کلید عمومی برای ارسال و دریافت دوج و یک کلید خصوصی برای دسترسی به آن است. کلید خصوصی آن باید ایمن باشد و با کسی در میان گذاشته نشود. انواع مختلفی از کیف پول ها وجود دارد، مانند:

 • کیف پول آنلاین: هر کسی که برای سرگرم شدن، استخراج می کند. می تواند از کیف پول آنلاین مانند Coinbase یا Binance استفاده کند. این موارد به اندازه سایر گزینه های کیف پول ایمن نیستند اما استفاده از آنها بسیار راحت تر است.
 • ·        کیف پول نرم افزاری: کیف پول های نرم افزاری برخلاف کیف پول های آنلاین، به رایانه شخصی یا دستگاه همراه شما تکیه دارند که این موضوع باعث امنیت بیشتر آنها می شود. می توانید کیف پول اصلی دوج کوین را دانلود کنید. یا از کیف پول های نرم افزاری شخص ثالث استفاده کنید.
 • ·        کیف پول سخت افزاری: کیف پول های سخت افزاری به عنوان امن ترین راه حل برای ذخیره دارایی های رمزارز در نظر گرفته می شوند. اینها دستگاه های فیزیکی مشابه یک درگاه USB هستند که رمزارز را به صورت آفلاین ذخیره می کنند. کیف پول های سخت افزاری پیشرو شامل Ledger Nano S و Trezor Model T هستند.

شایان ذکر است، که دسترسی خوب به برق و اتصال به اینترنت، برای استخراج رمزارزها ضروری است. اگر استخراج ASIC را انتخاب می کنید، توصیه می شود که دکل ها را در مکانی خنک و مجزا نگهداری کنید. تا از گرم شدن بیش از حد آنها و ایجاد مزاحمت برای همسایگان به دلیل سر و صدا جلوگیری کنید.

آیا استخراج دوج کوین سودآور است؟

خوب، استخراج دوج کوین می تواند هنوز سودآور باشد. بخصوص به لطف افزایش قیمتی که اخیرا در آن رخ داده است. با ین حال، انتظار میلیونر شدن از آن نداشته باشید. داشتن سخت افزار قدرتمند و پیوستن به استخر استخراج. بهترین شانس سودگیری از استخراج دوج کوین را در اختیار شما قرار می دهد. اگر علاقه مندید بدانید که از استخراج دوج کوین می توانید چقدر سود بصورت ماهانه کسب کنید (تقریبا). یک ماشین حساب استخراج دوج کوین وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید. که با یک سرچ ساده در اینترنت می توانید آن را بیابید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هفت =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉