داده های کمبریج نشان میدهد قدرت هش بیت کوین در چین به مقدار هش قبل از ممنوعیت استخراج رمزارزها کاهش یافته است

داده های کمبریج نشان میدهد قدرت هش بیت کوین در چین به مقدار هش قبل از ممنوعیت استخراج رمزارزها کاهش یافته است

تحقیقات کمبریج نشان می دهد که قدرت هش بیت کوین چین قبل از ممنوعیت استخراج رمزارزها، 40٪ کاهش یافته است. در حالی که قدرت هش ایالات متحده چهار برابر شده است.

سرکوب هش بیت کوین توسط چین، به دلیل نگرانی در مورد مصرف بالای انرژی آن، به طور گسترده ای به عنوان عامل خروج استخراج کنندگان رمزارز از آسیا به کشورهای غربی تلقی می شود. اما تحقیقات جدید مرکز مالی کمبریج نشان می دهد. که تغییر در قدرت استخراج، قبل از ممنوعیت مجدد چین آغاز شده است.

بنا بر گزارش رویترز ، قدرت محاسباتی کلی متصل به شبکه بیت کوین در چین، یا میزان هش ریت. از 5/75% درصد در سپتامبر 2019 به 46 درصد در آوریل 2021 کاهش یافته. قبل از اینکه این کشور آسیایی (چین) حتی رسماً اعلام کند که عملیات استخراج را ممنوع کرده است.

در همین بازه زمانی 18 ماهه، ایالات متحده سهم خود را از نرخ هش ریت بیت کوین جهانی از 4٪ به 8/16٪ یعنی  چهار برابر افزایش داده و به دومین تولید کننده بزرگ بیت کوین تبدیل شده است.

کشور دیگری که غالباً مقصد بالقوه ای برای جابجایی ماینرها بوده است، قزاقستان است. که سهم خود را به 8٪ افزایش داده و تولید کننده اصلی بیت کوین شده است.

مقامات چینی پس از تجربه قطعی گسترده برق در مرکز استخراج سین کیانگ در ماه آوریل. تحقیق در مورد مصرف انرژی مربوط به استخراج بیت کوین را آغاز کردند. این مقامات، نظارت دقیق بر فعالیت های استخراج را به دلیل نگرانی از آلودگی کربن اعلام کردند. و باعث نقل مکان چند ماینر صنعتی به خارج از چین شدند.

مدیر عامل شرکت iMining، خرم شروف، با اعلام این موضوع که ممنوعیت استخراج رمزارز در چین به عنوان یک مشکل موقتی است. گفت که تغییر مکان تأسیسات استخراج رمزارز، خبر خوبی برای بقیه جهان است. وی اظهار داشت: “بورس اوراق بهادار تورنتو اخیراً اولین صندوق قابل معامله ETF بیت کوین جهان را درج کرده است،” [کانادا] از نظر جریان اصلی رمزارزها، در حال حاضر نسبت به گذشته خود، پیشی گرفته است. “

برخی از کارشناسان، برخورد چین با استخراج بیت کوین را تصمیمی آسان می دانند. شریک EMEA Bitmain اخیراً به Cointelegraph گفته است. که این کشور جهت دریافت بودجه از صندوق بین المللی پول یا بانک جهانی، ملزم به کاهش آلودگی کربن خود است. و استخراج بیت کوین یک هدف مناسب برای به حداقل رساندن مصرف انرژی بوده است.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 8 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉