chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

ویتالیک: چرا طرح ایلان ماسک، برای توانایی 10 برابر انجام تراکنش های سریع و ارزان رمز ارزها “اساساً ناقص” است

اخبار داغ رمز ارز بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها

ادعاهای ایلان ماسک در مورد برتری دوج کوین، باعث شروع بحث بین بنیان گذار اتریوم و ماسک در مورد مقیاس پذیری (توانایی انجام تراکنش های سریع و ارزان) شده است.

ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، مقاله ای طولانی درباره محدودیت مقیاس پذیری بلاکچین منتشر کرده و ادعاهای ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا را نقد کرده است.

این مقاله که در 23 می در وبلاگ شخصی بوترین منتشر شده است، به رابطه ی بین تمرکززدایی و مقیاس پذیری در ساخت شبکه های بلاکچین تأکید دارد. این مقاله که در پاسخ به توئیت ایلان ماسک در تاریخ 15 می نوشته شده است تاکید می کند اگر اندازه بلوک دوج کوین 900% افزایش یابد، این رمزارز به زنجیره اصلی بلاکچین تبدیل می شود:

“در حالت ایده آل، اگر دوج کوین زمان بلوک را ده برابر افزایش دهد، اندازه بلوک را ده برابر افزایش دهد و کارمزدش را 100 برابر کاهش دهد، مثل آب خوردن برنده شده است. “

ویتالیک بوترین، پیشنهاد ماسک را به چالش کشید و به تلاش برای دستیابی به افزایش قابل توجه در مقیاس پذیری و توان عملیاتی “، بدون متمرکز کردن بلاکچین و به خطر انداختن ویژگی های اصلی بلاک چین تاکید کرد.

بوترین تاکید کرد لازم است تمرکززدایی صورت گیرد تا از خرابی یا از کارافتادگی یک نقطه از شبکه جلوگیری شود و شبکه گسترده توزیع شده در برابر حملات هماهنگ حفظ شود. وی افزود اگر کاربران عادی قادر به اجرای آزادانه ی نود ها (node) نباشند، تمرکز زدایی امکان پذیر نیست.

“برای غیر متمرکز کردن بلاکچین، مهم است که کاربران عادی بتوانند یک گره (node) را اجرا کنند و این فرهنگ را داشته باشند که اجرای نود ها، یک فعالیت متداول است.”

بوترین همچنین ادعا می کند که تکنیک شاردینگ ( روشی برای بهبود مقیاس پذیری با تقسیم پایگاه داده) می تواند مقیاس پذیری قابل مقایسه با مقیاس پذیری زنجیره های متمرکز را ارائه دهد. با توجه به وضعیت فعلی شبکه اتریوم، بوترین پیش بینی می کند که اتریومی که زیرساخت های ان تقسیم بندی شده “احتمالاً می تواند یک میلیون تراکنش در ثانیه را با امنیت کامل بلاکچین پردازش کند.”

وی افزود: “اما انجام این کار، با فدا کردن تمرکز زدایی بلاکچین ها صورت می گیرد در حالیکه می دانیم تمرکز زدایی، بلاکچین ها را بسیار ارزشمند می کند.”

در ماه مارس، بنیانگذار اتریوم پیشنهاد کرد که راهکار رول آپ (rollup) قبل از شاردینگ در نسخه ETH 2.0 بکار گرفته خواهد شد.

به روزرسانی: ایلان ماسک در واکنش به انتشار این مقاله توییت زد. این توییت در لینک زیر ارائه شده است.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − 16 =