پرداخت معامله با استفاده از رمزارز در ایران ممنوع می شود

پرداخت معامله با استفاده از رمزارز در ایران ممنوع می شود

در مواردی که از رمزارزهایی از جمله بیت کوین برای پرداخت در کسب و کارها استفاده می شود. قانون گذاران ایرانی لایحه ای را با عنوان “پشتیبانی از استخراج رمزارز و ساماندهی بازار داخلی برای صرافی ها” تهیه کرده اند. که پرداخت رمزارزها در سراسر کشور را ممنوع می کند.

همانطور که روز جمعه خبرگزاری تسنیم گزارش داد. بانک مرکزی ایران بر بازار محلی رمزارز نظارت خواهد کرد. و همچنین در صورت تصویب لایحه جدید، مبادلات رمزارز در ایران توسط بانک مرکزی تنظیم می شود.

در همین حال، ایران قصد دارد رمزارز مستقل خود را صادر کند، که احتمالاً یک رمزارز ریالی باشد. این گزارش توضیح می دهد که چرا این کشور، پرداخت رمزارز برای کالاها و خدمات را ممنوع کرده است.

بانک مرکزی ترکیه نیز همانند ایران، پرداخت رمزرزها را در ماه آوریل ممنوع کرد. و دلیل آن را خطر “خسارات غیر قابل جبران و بازیابی” همراه با سطح بالایی از ناشناس ماندن در این دارایی های رمزارز اعلام کرد.

استخراج کنندگان مجاز رمزارز می توانند برق مازاد را به فروش برسانند

استخراج رمزارز از سال ۲۰۱۹ در ایران قانونی بوده است. و شرط استخراج این بوده که ماینرها تحت قوانین مصوب دولت فعالیت کنند. با این حال، در ماه می، رئیس جمهور ایران حسن روحانی تلاش کرد فشار وارده بر شبکه برق ملی را کم کند. و از خاموشی سراسری جلوگیری کند. بدین منظور او ممنوعیت فوری استخراج بیت کوین در این کشور برای مدت 4 ماه تا 22 سپتامبر را اعلام کرد.

رئیس جمهور روحانی اظهار داشت که استخراج رمزارز، که 85 درصد آن غیرمجاز و غیرقانونی است. روزانه بیش از 2 گیگاوات از شبکه برق را مصرف می کند. پس از آن، پلیس ایران به تازگی بیش از 7000 دستگاه را از یک مرکز استخراج در تهران کشف و ضبط کرد.

تحریم استخراج بیت کوین در ایران به سرعت بعد از ممنوعیت های گسترده استخراج رمزارز در چین رخ داد. اما، همه چیز دوباره برای ماینرها در جمهوری اسلامی ایران امیدوار کننده به نظر می رسد. با لایحه پیشنهادی جدید، وزارت صنعت، معدن و تجارت به استخراج کنندگان رمزارزی که مایل به راه اندازی مراکز استخراج هستند. مجوز اعطا می کند.

مزارع استخراج مجازی که بر نیروگاه ها کنترل دارند می توانند. برای شرکت در ساخت نیروگاه های بیشتر با وزارت انرژی کشور مشارکت کنند. و همچنین به آنها اجازه داده می شود که برق اضافی تولید شده از نیروگاه هایشان را بفروشند.

شایان ذکر است که وزارت صنعت. معدن و تجارت ایران به تازگی مجوز بهره برداری را برای 30 مزرعه استخراج رمزارز در کشور صادر کرده است.

سلب مسئولیت کلیه مطالب عنوان شده صرفا از مقاله خبری ارائه شده در وبسایت کوین تلگراف جهت اطلاع و آگاهی هموطنان ارائه شده است. لذا قبل از هر اقدام صحت اطلاعات ذکر شده را شخصا بررسی نمائید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − چهارده =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉