قانون گذاران ایالات متحده، تمام “علائم هشدار دهنده ی” رمزارزها را اینگونه تفسیر می کنند که دلار آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد

قانون گذاران ایالات متحده، تمام "علائم هشدار دهنده ی" رمزارزها را اینگونه تفسیر می کنند که دلار آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد|چارتیکال|آموزش پرایس اکشن|فوت پرینت|سنتیمنتال|فارکس|ارزدیجیتال|ولیوم تریدینگ|بیت کوین | رمزارز | دلار | آمریکا | سیستم مالی | سنتیمنتال | پرایس اکشن | رمزارز | ارز دیجیتال | فوت پرینت

قانون گذاران ایالات متحده، تمام “علائم هشدار دهنده ی” رمزارزها را اینگونه تفسیر می کنند که دلار آمریکا را در معرض خطر قرار می دهد.

قانون گذاران آمریکا می گویند، گروه های ناشناس و زودگذر رمزارز و ماینرها، جای بانک های بزرگ را گرفته اند.

کمیته بانکی سنای ایالات متحده در روز سه شنبه جلسه ای راجع به این موضوع برگزار کرد که رمزارزها چه فایده ای دارند.

برخی از قانونگذاران به نفع این صنعت صحبت کردند، سناتور سینتیا لومیس، R-Wyo.، گفت: شفافیت منابع مالی باز می تواند فراگیری مالی را ارتقا دهد. سناتور شرود براون، D-Ohio، بعنوان یکی از منتقدان اظهار داشت که فناوری بلاکچین می تواند کاربردهای بسیار زیاد و کاربردهای مفید غیر مالی داشته باشد.

در همین حال، الیزابت وارن  (D-Mass.)که از نظر او هیجانات، نوسانات و ادعاهای گزاف دروغین در مورد رمزرزها. “همه علائم هشدار دهنده ای هستند که به او چشمک می زنند”، خواستار تنظیم دقیق تر مقررات آنها شد.

“به نظر من کار درستی نیست که از سیستم بانکی خود خارج شویم. و وارد سیستم مالی ای شویم که در تخیلات به سرمی برد و شامل برخی از گروه های زودگذر و ناشناس رمزارز و ماینر است.”

روز سه شنبه، وارن در نامه ای از جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا خواست تا چارچوبی برای تنظیم قانون رمزارزها تهیه کند. زیرا هرچه تقاضا برای آنها افزایش می یابد و بیشتر در سیستم مالی قرار می گیرند. خود سیستم و مصرف کنندگان “در معرض تهدیدهای روزافزون” قرار می گیرند. او نوشت.

در همین حال، استیبل کوین دی امDiem  و تتر فیس بوک، در جلسه اخیری که توسط ناظران ایالات متحده در مورد ریسک های مالی ناشی از استیبل کوین ها برگزار شده، مورد تاکید قرار گرفته اند.

جلسه خصوصی اخیر ییلن، رئیس گروه کاری بازارهای مالی در رابطه با ریسک های مالی ناشی از استیبل کوین ها به طور ویژه در مورد ادعاهای Diem و Tether فیس بوک بود. مبنی بر اینکه فیسبوک، مقادیر گسترده ای از اوراق تجاری نگهداری می کند.

شرکت کنندگان همچنین نگران بودند که این وضعیت می تواند منجر به مهاجرت بی نظم سرمایه گذار شود. در حالی که آن را به صندوق مشترک سرمایه گذاری غیرقانونی بازار پول تشبیه کردند.

من حرفی ندارم که سناتور وارن چقدر فرد مهمی است. اما دیفای توسط شهروندانی ساخته شده که به دنبال زمین بازی در سطح جدید با سرمایه بومی دیجیتال اند. از آنجا که دنیای مالی حمایت و نظارت شده توسط ناظران آمریکا، ما را با شکست مواجه کرده است.

در طول جلسه استماع، قانونگذاران اساساً بر ماهیت غیرمتمرکز رمزارزها و خرابی سیستم در این بازار تمرکز کردند. که به نظر آنها می تواند در سیستم مالی سنتی موج بزند.

آنجلا والچ، استاد دانشکده حقوق دانشگاه سنت ماری و یک همکار تحقیقاتی در مرکز فناوری های بلاکچین در UCL گفت:. “ما باید شدت قدرت موجود در آن را بپذیریم. و در مورد چگونگی مقابله با این قدرت، خط مشی متفکرانه ای اتخاذ کنیم و تصمیمات ریسکی اتخاذ کنیم.”، طبق گفته وی، رمزاز دارای همان مشکلات سیستم مالی فعلی است.

سناتور پت تومی، R-Pa، که در دارایی های رمزارز سرمایه گذاری کرده است. در مورد استفاده از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش صحبت کرد. و به هیئت مدیره درباره مشکلات در حال توسعه رمزارزها “که به سیستم مالی متعارف سقوط می کند” تاکید کرد.

تومی، سناتور ایالات متحده گفت، “دولتها نمی توانند تریلیون ها از آن را چاپ کنند […] ما در ونزوئلا دیده ایم که چگونه مردم می توانند از # بیت کوین برای ذخیره ارزش استفاده کنند وقتی دولت ارز آنها را بی ارزش می کند”.

سایر افراد دیگر مانند براون، که پتانسیل فناوری بلاکچین را می بینند، همچنان نگران رمزارز هستند. و “هیچ چیز دموکراتیک و شفافی درباره یک شبکه پراکنده از پول سرگرم کننده آنلاین” نمی بینند.

وی خواستار “مقررات هوشمندانه” برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر “زورگیران” رمزارز و “بازاریابی عوام گرایانه تقلبی” آنها شد.

براون همچنین گفت که دارایی های رمزارز “پول به سختی بدست آمده ی آمریکایی ها را در معرض خطر قرار می دهد”،  وی افزود که مردم به بانک ها اعتماد نمی کنند، به خصوص به بزرگترین بانک ها، و این فن آوری های جدید، فقط مدل وال استریت را نشان می دهند.

در این میان، سناتور جانتستر (D-Mont.) نظریه خود را مطرح کرد. زیرا او به خروج استخراج بیت کوین به عنوان یک طرح تحریم شده توسط دولت برای دستیابی به تسلط بر ایالات متحده اشاره کرد.

“آنها در حال جابجایی آنها به سراسر جهان هستند. زیرا آنها می دانند که این افراد می توانند سیستم مالی ما رابه درک واصل کنند.”

در همین حال، جری بریتو، مدیر اجرایی سازمان حمایت از کوین سنتر. گفت که ایالات متحده نباید از رمزارزها که “در نهایت کالا هستند” دوری کند. اما در عوض می تواند محافظ های مناسب برای صندوق های تامینی و سایر فعالان بازار ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 2 =