چشم انداز بازار بورس در سال 1398

چشم انداز بازار بورس در سال 1398

چشم انداز بازار بورس در سال 1398موضوع این مقاله است.

می توان بورس را آینه ای از چرخه اقتصاد، تولید، میزان  رشد صنایع و در کل پیشرفت هر کشوری دانست. هر چه قدر که نقدینگی و حجم جریان مالی در بازار بورس بیشتر باشد، عمق معاملات و در نتیجه تحلیل پذیری آن بیشتر شده و به دنبال آن افزایش تمایلات معامله گران حاظر در بازار و همچنین ورود روز افزون جوانان جامعه برای سرمایه گذاری  جهت کسب سود بیشتر شده که منجر به رونق گرفتن چرخه اقتصادی کشور می شود. این موضوع خود تاثیر بلندمدتی بر سطح رفاه و آسایش مردم دارد.

یکی از چشم اندازهای بازار بورس در سال 1398، آگاه سازی و مشارکت سازی صحیح قشر تحصیل کرده جامعه به خصوص جوانان در صنعت سرمایه گذاری و معامله گری بورس است.

طبیعتا هر تخصص و سرمایه گذاری که به صورت آگاهانه و از روی دانش باشد، در مدت زمانی کوتاه با کسب تجربه عملی تبدیل به صنعتی موفق و سودده چه در بعد فردی و چه در بعد جامعه و اقتصاد خواهد بود.

نتیجه متمرکز شدن روی تحلیل گری، افزایش چشمگیر درصد افرادی است که در این بازار به موفقیت های مورد نظر خود نمی رسند که نتیجه آن خروج هر روزه سرمایه داران با ناامیدی از این بازار است.

وقتی که سرمایه گذار و معامله گر بازار بورس به دلیل اینکه علم صحیح را در اختیار ندارد تا بتواند آگاهانه همگام با نوسانات بازار حرکت کند تا سود خود را رشد دهد، مسلما چاره ای جز اینکه سرمایه خود را از چرخه اقتصاد قبل از نابودی کامل خارج کند، ندارد.

درصد قابل توجهی از جوانان کشور ما، دارای تحصیلات عالی و استعداد های فوق العاده ای هستند که می توانند به عنوان سرمایه گذار و معامله گر بازار بورس شروع به فعالیت و کسب درآمد کنند.

 این پتانسیل عظیم سرمایه و نیروی تحصیل کرده و بالغ، مهم ترین و اصلی ترین عامل پیشرفت کشور هستند.

اما چاره کار چیست؟

چه طور میتوان از این سرمایه عظیم برای بهبود وضعیت سطح رفاه و اقتصاد استفاده کرد؟

چه طور می توان به این همه جوان که سرشار از انرژی و انگیزه هستند کمک کرد تا هم کسب درآمد کنند و هم اینکه به چرخه اقتصادی کشور کمک شایان و موثری داشته باشند؟

جواب خیلی ساده است… آموزش و شناختن صحیح راه کسب درآمد از بورس!

ما هیچ گاه با حرف زدن به جایی نخواهیم رسید، مهمترین عامل در رسیدن به هر هدف، فقط عمل کردن است.

هیچ گاه نمی توان فقط با تحلیل گری در این صنعت به درآمد رسید… اگر تمام جوانان کشور ما به تحلیل گر بازار بورس تبدیل شوند باز هم اتفاق قابل توجهی را شاهد نخواهیم بود.

ما باید معامله گر پرورش دهیم نه تحلیل گر

معامله گر در بازارهای مالی به کسی گفته می شود که می تواند تشخیص بدهد، آینده قیمت چه خواهد شد و با توجه به این اطلاعات در بازار سرمایه گذاری و با ریسک مدیریت شده کسب درآمد کند.

هدف ما این است که آموزش دهیم، چه طور هر کسی می تواند با فراگیری صحیح علم معامله گری در بورس سرمایه های کوچک و بزرگ را به طور بالقوه رشد دهند و از این طریق هم قدرت اقتصادی خویش را به صورت نامحدود بالا ببرد و هم چرخه اقتصادی کشور را بهبود بخشد.

ویژگی های یک معامله گر واقعی:

  • می تواند بدون اینکه نیاز به پیچیدگی تحلیل اخبار و اوضاع داخلی شرکت ها داشته باشد، آینده و وضعیت قیمت آن سهام یا کالا را با درصد بالا ( تا 70 درصد) پیش بینی کند.
  • می تواند با ریسک مدیریت شده و استفاده از استراتژی های صحیح مدیریت سرمایه، بدون از دست دادن سرمایه خود در این بازار کسب سود کند.
  • می تواند با استفاده از علمی که دارد به راحتی سرمایه های کوچک را به سرمایه های بزرگ تبدیل کند.
  • می تواند سرمایه خودش را در هر شرایط و اوضاع اقتصادی از بازار، رشد دهد.
  • می تواند بدون استفاده از هیچ روش تحلیل گری یا فاندامنتالی، فقط با استفاده از خود قیمت در این بازار سود کسب کند. به گفته بزرگانی چون وارن بافت و یوجین فاما چنانچه خود قیمت به صورت صحیح مورد بررسی قرار گیرد هیچ نیازی به انواع تحلیل های مختلف و ابزارهای چون اندیکاتورها نخواهد بود، چون قیمت خود آینه ای از تمام پشت پرده های حرکات خود می باشد.
  • با رشد درآمد و سرمایه خود به صورت واقعی و موثر به رشد چرخه اقتصادی کشور کمک می کند.

خلاصه کلام:

همه ما در تلاش برای رسیدن به بهترین و بالاترین سطح زندگی هستیم.چشم انداز بازار بورس در سال 1398 وابسته به خود ماست پس بیایید تلاش کنیم تا بتوانیم با آگاه سازی و آموزش ساده و شفاف معامله گری، به رشد و کسب درآمد جوانان و قشر تحصیل کرده و با انگیزه کشورمان کمک کنیم تا آنها بتوانند به معنای واقعی تمام پتانسیل خویش را برای توسعه و تقویت تولید ملی به صورت مستقیم به کار گرفته و لایه های مختلفی از فعالان جامعه اعم از کارگران، کارمندان، مدیران و سرمایه گذاران که در صنایع و بنگاههای اقتصادی مختلف هستند دوش به دوش یکدیگر به توسعه ملی تولید و اقتصاد داخلی نقش بسزایی داشته باشند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉