چه طور در تحلیل خود، می توانید چند کندل جلوتر را تصور کنید؟

چکیده این مطلب :
بازدید
بدون دیدگاه

در این مقاله ارزشمند به شما آموزش داده می شود که نگرش خود را در مورد قیمت چطور تغییر دهید و بدون استفاده از هیچ گونه ابزاری به راحتی ذهن خود را به گونه ای تربیت کنید که تا چند کندل جلوتر را ببیند. این مقاله می تواند شما را به سمت حرفه ای شدن پیش ببرد.

چه طور در تحلیل خود، می توانید چند کندل جلوتر را تصور کنید؟

هرگز اجازه ندهید رفتار قیمت شما را جایی ببرد که مغزتان تا پنج دقیقه پیش آنجا را متصور نبوده است.

آگاهیتان نسبت به آینده قیمت را با یک انتظار شفاف و یک برنامه عملی برای هر آنچه که ممکن است اتفاق بیوفتد، پیش ببرید.

در پیشبرد تحلیل خود، چند کندل جلوتر را تصور کنید.

  • قیمت به کجا خواهد رفت؟
  • احتمال چه عملکردی وجود ؟ چرا؟
  • آیا این فرصت معاملاتی را فراهم می کند؟ اگر تحلیل من درست باشد، نتیجه چه خواهد شد؟
  • اگر من اشتباه کرده باشم، پیش بینی قیمت چطور بنظر خواهد رسید؟ چه رفتار دیگری می تواند انجام دهد؟

 

این پیشبینی نیست، بلکه برنامه ریزی و توسعه پلن های اگر…، آنگاه ……… برای ارزیابی های شما از احتمال رفتار قیمت در فرصت های پیش رو است.

اگر درک شما از حرکت های قیمت درست باشد، شما فرصت معاملاتی خواهید داشت. اگر نادرست باشد، شما کنار خواهید ایستاد و مجددا ارزیابی (بررسی) خواهید کرد.

تصویر ۱٫ ستاپ تغییر فاز و انتظار پولبک ضعیف به سطحی که بریک آوت شده و سپس حداقل حرکت قیمت به اندازه movement قبلی

با توجه به شرایط قیمت و نوع روند، قدرت و ضعف در روند قیمت و کندل جاری، با فرض اینکه تغییر غیر منتظره ای در تغییر تمایلات معامله گران حاضر در بازار پیش نیاید، توقع دارید قیمت تا کجا حرکت کند و کجا موقعیت معاملاتی بدهد؟

تصویر ۲٫ دو سناریوی محتمل برای حرکت قیمت پس از بریک آوت کردن سطح کلیدی بالا یا پایین قیمت درصورتی که بریک آوت fail نشود و با اولین پولبک ضعیف به سطح کلیدی بریک آوت شده برگردد.

تصویر ۳٫ سناریوی شماره ۱: با قدرت ریجکت شدن قیمت که موقعیت ورود به پوزیشن Long می باشد.

سناریوی شماره ۲ و ۳: منتظر پذیرش قیمت در زیر سطح کلیدی پایین برای ورود به short  یا بالای سطح کلیدی بالا برای ورود به Long خواهیم ماند.

پس همیشه باید جلوتر از قیمت فعلی باشید که این اطمینان را داشته باشید که برخوردهای شما با بازار از پیش تعیین و مشخص شده هستند و معاملات شما تنها زمانی انجام خواهند شد که بازار با توقعات شما همخوانی داشته باشد و احتمال در دام افتادن شما در مواجهه با حرکات غیر منتظره بازار کمتر خواهد شد.

 

1

لینک های دانلود

عضویت سریع

جهت دانلود این فایل در صورتی که عضو هستید ابتدا با نام کابری خود وارد شوید و در غیر این صورت از طریق فرم زیر بصورت سریع عضو سایت شوید و فایل را دانلود نمائید

فایل PDF مقاله
حجم فایل ها : 398 کیلوبایت
تعداد صفحات : 3

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

فهرست
بخش ارائه فرصت های مناسب معاملاتی بازار داخلی راه اندازی شد. جهت دیدن این بخش کلیک بفرمایید ( این بخش تا مدت محدودی رایگان و عمومی است )فرصت های معاملاتی
+