چین، تکنولوژی بلاکچین را برای حفاظت از حق کپی رایت راه اندازی می کند

چین، تکنولوژی بلاکچین را برای حفاظت از حق کپی رایت راه اندازی می کند priceactionteam.com

انجمن کپی رایت چین (CSC)، که یک نهاد عمومی وابسته به دولت و تحت اداره ملی حق کپی رایت چین است، زنجیره بلاکچین کپی رایت چین را روز سه شنبه راه اندازی کرد.

CSC گفت، این بلاکچین جدید می تواند سیستم اثبات دارایی های دیجیتالی را مستند کند، فعالیت های تخلف کننده را مورد نظارت قرار دهد، شواهد را به صورت آنلاین جمع آوری کند، برای حذف محصولات سرقتی اطلاعیه صادر کند و به دادگاه ها کمک کند تا اختلافات مربوط به حق کپی رایت را حل و فصل کنند.

Xiaohong Yan، رئیس CSC، در طی یک مجمع برگزار شده در مورد نوآوری و حمایت از حق کپی رایت گفت: “این بلاکچین با توجه به ویژگی های فنی اش مانند تغییرناپذیری، توانایی ردیابی منبع و اجماع توزیع شده، برای محافظت از حق کپی رایت دیجیتالی عالی است.”

دادگاه عالی خلق چین شواهدی را که توسط بلاکچین تأیید شده است به رسمیت شناخت و در سپتامبر 2018 آن را قانونی الزام آور دانست.

یوانمینگ کین، رئیس دادگستری بخش مالکیت معنوی دادگاه عالی چین، در این مجمع گفت که دادگاه های اینترنتی در پکن، شانگهای و گوانگژو شروع به استفاده از بلاکچین برای انجام جلسات و مستند کردن سوابق دادگاه ها کرده اند.

چین با موارد تخلف جنایی و پرونده های سرقت که مربوط به محتوای دیجیتال است روبرو شده است. برخی از رایج ترین موارد نقض حق کپی رایت شامل فیلم های کوتاه، موسیقی و مقالات آنلاین است.

یان گفت: “بلاکچین می تواند به میزان قابل توجهی هزینه های حفاظت از حق کپی رایت دیجیتالی را کاهش دهد، باعث افزایش کارایی و ارائه روش های جدید برای جمع آوری شواهد، تجارت دارایی های دیجیتال و حمایت از حقوق صاحبان این حق پکی رایت شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رایگان صحبت کنید
به میکروفن اجازه دسترسی دهید
کارشناسان ما آماده پاسخ هستند
همین حالا با مشاور خود تماس بگیرید

از 83% تخفیف استفاده کنید

تماس رایگان

برای تماس رایگان بعد از فشردن دکمه سبز دسترسی میکروفون خود را باز کنید