چین از طریق فروش بیت کوین به دلار و دریافت دلار، از ایالات متحده پول خارج می کند

چین از طریق فروش بیت کوین به دلار و دریافت دلار، از ایالات متحده پول خارج می کند

چین از طریق فروش بیت کوین به دلار و دریافت دلار، از ایالات متحده پول خارج می کند:

به نظر می رسد مقامات چینی با هدف تضعیف بیشتر اقتصاد ایالات متحده، به جای اعلام جنگ با رمزارز، همه چیز را عادی جلوه می دهند.

این چهارمین سال جنگ معاملاتی بین ایالات متحده و چین است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، نتایج متفاوتی را از آنچه در ابتدا انتظار داشت. مشاهده كرد: آمریكا از تعرفه ها و تحریم های بالاتر علیه شركت های چینی ضربه خورده است و تقریباً به همان میزان از آن بهره ای نبرده است. این تحریم ها برای آمریکا به اندازه ی 245000 شغل هزینه داشته است. اتاق بازرگانی ایالات متحده محاسبه کرد که این وضعیت، صادرات هر ایالت را در معرض خطر قرار داده است. به عنوان مثال، خسارت وارد شده به صادرات فلوریدا فقط 9/1 میلیارد دلار می باشد.

همزمان، چین رویکرد هوشمندانه تری را در پیش گرفته است: این کشور نه تنها تحریم های متقابل را اعمال کرد. و محصولات خود را از طریق کشورهای واسطه (ویتنام، تایوان و مکزیک) صادر کرد. بلکه باعث شد که ایالات متحده، هزینه دارایی های رمزارز ناامنی که با قانون ضعیف تنظیم شده را پرداخت کند.

میلیارد ها دلار پنهان

ایالات متحده سالانه میلیاردها دلار به اقتصاد چین تزریق می کند بدون اینکه حتی متوجه این امر شود. علت آن این است که بیشتر بیت کوین، که عمدتا با دلار آمریکا در سراسر جهان مبادله می شود. در چین استخراج می شود. چین، 65٪ کل مزارع استخراج رمزارز را به خود اختصاص داده است.

برای به دست آوردن جوایز بیت کوین، رایانه های قدرتمند 7/24 مسئله پیچیده ریاضی را روزانه حل می کنند. بخشی از کوین های تازه استخراج شده مستقیماً به صرافی های رمزارز داده می شود. در حالی که بقیه را می توان در کیف پول های رمزارز ماینرها نگهداری کرد، اما در نهایت به دلار فروخته می شود. به طور متوسط هر روز 900 بیت کوین استخراج می شود. و کل درآمد روزانه حدود 31 میلیون دلار است (تا پایان ژوئن). یعنی فقط در طی یک سال، ماینرها بیش از 10 میلیارد دلار درآمد کسب می کنند.

با در نظر گرفتن سهم چین از مزارع استخراج، ماینرهای محلی از تابستان سال گذشته حدود 7 میلیارد دلار درآمد کسب کرده اند. اگر، هم قیمت بیت کوین و هم محبوبیت آن افزایش یابد. درآمد سالانه آنها دو برابر یا حتی سه برابر می شود. به این ترتیب، این پول در کل اقتصاد کشور به گردش در می آید: خرج می شود. پس انداز می شود یا سرمایه گذاری می شود.

تحت کنترل حزب

دولت چین به خوبی از حجم و اهمیت سرمایه گذاری دلار آمریکا از طریق رمزارزها آگاه است. علیرغم افزایش شدید مقررات، بدیهی است که مقامات قصد ندارند بیت کوین را ممنوع کنند.

چین در سال 2013 معاملات رمزارز را برای بانک ها و شرکت های پرداخت محدود کرد. در سال 2017، مقامات چینی همچنین صرافی های رمزارز محلی را تعطیل کردند. و دسترسی به صرافی های خارجی را مسدود کردند. همانطور که گفته شد، افراد محلی می توانستند به طور قانونی کل رمزارزها را در این مدت داشته باشند. آنچه اکنون می بینیم اساساً یادآور محدودیت های قبلی است که به جای معرفی موسسات جدید، روی موسسات مالی اعمال شده است. از یک سو، مقامات چینی می خواهند از “انتقال ریسک فردی به حوزه اجتماعی” جلوگیری کنند. و از طرف دیگر در را برای سرمایه گذاران خارجی کاملا باز می گذارند.

همزمان، مقامات چینی شروع به محدود کردن استخراج کرده اند. که این امر، بسیاری از افراد فعال در بازار را نگران کرده است. دلایل رسمی این محدودیت ها، مصرف بیش از حد انرژی و انتشار گاز آلاینده ی دی اکسیدکربن است. که از سال 2006 این قانون وجود دارد و از دستیابی کشور به کربن خنثی جلوگیری می کند. اما وضعیت واقعی با اظهارات رسمی کمی متفاوت است.

اولا، ماینرهای چینی دارای منبع برق آبی ارزان تری هستند که در استان های جنوبی بسیار توسعه یافته است. و فقط در فصل خشک زمستان هنگام مهاجرت به شمال، به سوخت فسیلی روی می آورند.

ثانیا، مقامات چین، پروژه های جدید استخراج و پروژه های موجود را در سه منطقه: چینگهای، مغولستان داخلی و سین کیانگ کاملاً ممنوع کرده اند. سایر استانهایی که از نظر منابع انرژی آبی غنی هستند. مانند یوننان یا سیچوان، عجله ای برای اعمال ممنوعیت کامل ندارند. در حالی که یوننان قصد داشت فقط “با مبارزه علیه سو استفاده از برق”، مزارع استخراج غیرقانونی بیت کوین را تعطیل كند. بعداً در ماه ژوئن گزارش شد كه تمام مزارع استخراج در استان یوننان تعطیل شده اند.

به نظر می رسد مقامات چینی به جای اعلام جنگ با رمزارزها، همه چیز را عادی جلوه می دهند. محدودیت های فنی عرضه بیت کوین به نفع چین است: این محدودیت ها به کشور چین اجازه می دهد تا قیمت رمزارز را تحت تأثیر قرار دهد. در حالی که آن را در اختیار ماینرها قرار داده و در بازارهای مالی آنها را نمی فروشد. با این حال، اگر محدودیت ها ادامه یابد، قدرت استخراج ممکن است بین کشورهای دیگر توزیع شود. تولیدکنندگان تجهیزات استخراج چینی – BTC.TOP، Huobi و HashCow –  اعلام کردند که فروش داخلی را متوقف می کنند و حضور بین المللی خود را از جمله به آمریکای شمالی گسترش می دهند.

چه کسی از این ایده ی کنترل بر رمزارزها استفاده می کند

از نظر ارزش، حرکت ماینرهای چینی به آمریکای شمالی برای ایالات متحده مفید است. اما کارشناسان اشاره کردند که این قاره، ظرفیت انرژی بیکار زیادی ندارد. علاوه بر این، جابجایی از یک کشور به کشور دیگر نیاز به زمان دارد که رقبا می توانند از این تاخیر زمانی استفاده کنند.

ایده در دست گرفتن کنترل معاملات رمزارز و استخراج بیت کوین نیز به سرعت در کشورهای در حال توسعه جلب توجه می کند. در ایران، استخراج به یکی از در دسترس ترین صنایع در میان تحریم های شدید ایالات متحده تبدیل شده است. دولت ایران تقریباً همان راه چین را طی کرده است: مقامات رسمی ایران، استفاده از رمزارزهای تولید شده در خارج را ممنوع کرده اند. اما آنها اجازه پرداخت هزینه کالاهای وارداتی را با کوین های استخراج شده در داخل کشور می دهند. طی سال گذشته، ایران بیش از 400 میلیون دلار از استخراج مزارز درآمد کسب کرده است. در حالیکه درآمد ایالات متحده فقط دو برابر ایران بوده است.

کشور دیگری که قصد توسعه پروژه های استخراج را دارد، السالوادور است. اولین کشوری که بیت کوین را به عنوان یک پیشنهاد قانونی تصویب کرد. که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده از بازدید از آن خودداری کرد. نایب بوکله، رئیس السالوادور در نظر دارد تا از انرژی “بسیار ارزان، 100٪ پاک و 100٪ تجدید پذیر” آتشفشان های محلی استفاده کند.

در این زمینه، به نظر می رسد قزاقستان از نظر سیاسی بی طرفترین کشور باشد.

در اینجا، یک مرکز استخراج عظیم توسط Enegix با ظرفیت 180 مگاوات و حداکثر 50،000 دکل استخراج از سپتامبر آغاز به کار خواهد کرد. علاوه براین، تولیدکننده چینی تجهیزات استخراج کنعان، یک مرکز خدمات جدید در قزاقستان ایجاد کرده است.

چین ممکن است از صادرات مزارع رمزارز خود به عنوان وسیله ای برای تضعیف بیشتر اقتصاد ایالات متحده بهره برداری کند. در حالی که دولت ایالات متحده هیچ اهرم قابل توجهی برای جلوگیری از خروج دلار ناشی از معاملات رمزارز ندارد. اعمال ممنوعیت رمزارز برای آمریکایی ها بر خلاف دموکراسی خواهد بود.

تنها گزینه دولت ایالات متحده، تضعیف جذابیت بیت کوین از هر روش ممکن است. این امر توضیح می دهد که چرا ایلان ماسک، مالک برخی از بزرگترین شرکتهای آمریکایی، تسلا و اسپیس ایکس، ناگهان از حمایت از بیت کوین به انتقاد از تأثیرات زیست محیطی آن روی آورد.

همین اتفاق برای Greenpeace افتاد، که دیگر اهدا رمزارز را قبول نمی کند. با اینکه هفت سال است این کار را انجام می دهد. به نظر می رسد که تشدید مبارزات علیه بیت کوین بیشتر به سیاست مربوط است تا به محیط زیست.

این مقاله شامل توصیه ها یا پیشنهادات سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی شامل ریسک است و خوانندگان هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهند.

نظرات، افکار و نظرات بیان شده در اینجا تنها مربوط به نظر نویسنده است. و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph نیست.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + 14 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉