با ادامه روند ریزشی بازار، کارمزد های خرید و فروش بیت کوین و اتریوم 70-80٪ کاهش می یابد

اخبار داغ رمز ارز بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها

با پایین آمدن قیمت رمز ارزها از قله های فتح شده ی اخیر، کارمزد معاملات بیت کوین و اتریوم به سرعت در حال کاهش است.

کارمزد معاملات بیت کوین و اتریوم طی چند هفته گذشته به ترتیب 81 و 71 درصد کاهش یافته است. زیرا ریزش بازار گسترده ی رمز ارزها، از بالاترین حد خود گذشته است.

بر اساس داده های Bitinfocharts، متوسط کارمزد استفاده از بلاکچین اتریوم از 92/69 دلار برای هر معامله در 12 می،  به 06/20 دلار در 16 می کاهش یافته است. در همین بازه زمانی، قیمت لحظه ای اتر، هم به اوج خود رسیده. و هم به کف خود سقوط کرده است. و از بالاترین رقم 4358 دلار در تاریخ 12 می به 3.183 دلار رسیده، و 27٪ کاهش داشته است.

قبل از رشد بازار در سال 2021. متوسط کارمزد اتریوم 20 دلار بود که با کمی اختلاف، بالاترین رقم ثبت شده بوده است. تا سال 2020، متوسط کارمزد این رمز ارزها کمتر از 10/0 دلار بوده است. افزایش سریع کارمزد استفاده از اتریوم پس از ظهور برنامه های مالی غیرمتمرکز – که در حال حاضر چهار مورد از پنج مورد در بلاکچین را تشکیل می دهند. و توجه بیشتر به بلاکچین در میان رونق بازار 2021 صورت گرفته است.

تعداد کاربران روزانه اتریوم از ابتدای سال 2020 چهار برابر شده است

و براساس داده های Bitinfocharts از حدود 400000 به 6/1 میلیون نفر رسیده است. این تعداد، معاملات انجام شده روی پروتکل های لایه 2 اتریوم را در بر نمی گیرد.

روند مشابهی برای بیت کوین نیز مشاهده شده، یعنی از اواسط آوریل، زمانی که قیمت ارز بیت کوین نزدیک به 65000 دلار بود، کارمزد معاملات آن 81٪ کاهش یافت. میانگین کارمزد معاملات در حدود 77/62 دلار برای بیت کوین، بالاترین رقم ثبت شده برای این رمز است. که از کارمزد 55 دلاری، که بالاترین کارمزد سال 2017 است عبور کرده است. که این موضوع نشان دهنده بالاترین قیمت بیت کوین در آن زمان می باشد.

قیمت بیت کوین تا اوایل صبح دوشنبه، 42،440 دلار بود که از اوج اخیر آن در ماه آوریل، 34٪ کاهش نشان می دهد. دامیننس یا سلطه ی بیت کوین، که سهم بیت کوین از کل بازار رمز ارز را اندازه گیری می کند. روز دوشنبه به9/39٪ کاهش یافته و از بالاترین سطح خود یعنی 70٪ در ماه دسامبر دچار افت زیادی شده است.

اگرچه این رقم به طور کلی نشان دهنده ی تورم بازار الت کوین است. اما این رقم به دلیل تفاوت در اندازه ارزش بازار رمز ارز در زمان های مختلف نیز می تواند گمراه کننده باشد. به عنوان مثال، در سال 2017، دامیننس بازار بیت کوین نزدیک به 90 درصد بود. اما ارزش بازار جهانی فقط 2 میلیارد دلار یا 1/0% درصد از مقدار فعلی خود بود. در عین حال، رقم ارزش بازار جهانی می تواند به راحتی توسط هر کس افزایش یابد. یعنی توسط هر فردی که می تواند به دلخواه خود اقدام به راه اندازی توکن دلخواه با عرضه بالا و حتی قیمت شروع متوسط کند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + نوزده =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉