کارگزار به چه کسی گفته می شود؟

کارگزار به چه کسی گفته می شود؟

اگر بخواهید وارد شغل معامله گری بازار بورس شوید اولین گام شما ثبت نام در یک کارگزاری است.

کارگزار به کسی گفته می شود که واسط بین شما و بازار است و از طریق آن معاملات شما در بازار انجام می پذیرد.

شما سرمایه خود را به امانت نزد کارگزار قرار می دهید و هر زمان که بخواهید معامله انجام دهید از آن استفاده می کنید. اگر در پروسه معاملات خود سود کسب کردید، کارگزار موظف است هر زمان که شما آن را خواستید به حساب بانکی شما واریز کند.

اما موضوع اصلی این هست که وظایف یک کارگزار دقیقا چیست و چه معیارهایی را شما جهت انتخاب آن می بایست رعایت کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

وظیفه کارگزار  این است که اطلاعات تغییرات قیمت را از سازمان بورس می گیرد و بر روی پلتفرم معاملاتی شما نمایش می دهد. شما با استفاده از علم تحلیل پرایس اکشن جبل عاملی و قوانینی که در دوره یاد خواهید گرفت، این تغییرات قیمت را بررسی می کنید و بعد از آن تصمیمات معاملاتی خود را می گیرید.

به طور کلی تمامی ارتباطات، واریز ها، برداشت ها و اموری را که به طور طبیعی در خصوص بازار بورس به آن نیاز داریم را کارگزار پوشش می دهد و امکانات آن را برایمان فراهم می آورد.

سود کارگزار از انجام معاملات شما است. هر معامله ای که شما انجام می دهید، درصد مشخص و تعریف شده ای که از طرف سازمان بورس مشخص شده را کارگزار  از شما دریافت می کند.

یکی از مهمترین معیارهایی که باید وجود داشته باشد برای انتخاب کارگزار سرعت، دقت و دسترسی مداوم به بازار است. اینکه کارگزار در کوتاه ترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیاز شما را جهت انجام معاملات در اختیارتان با دقت بسیار بالا قرار دهد.

توضیحات بیشتر را از زبان احمدرضا جبل عاملی، مدرس و معامله گر بازار بورس بشنوید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 6 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉