کسب 3/4 میلیون دلار در آمد از سرمایه گذاری در دوج کوین توسط ویتالیک بوترین و پیشی گرفتن از ایلان ماسک

کسب 3/4 میلیون دلار در آمد از سرمایه گذاری در دوج کوین توسط ویتالیک بوترین و پیشی گرفتن از ایلان ماسک

برنامه نویس روسی-کانادایی، ویتالیک بوترین، که در سال 2013 در سن 19 سالگی بنیانگذار اتریوم بود، ماه گذشته در سن 27 سالگی به جوانترین میلیاردر رمزارز جهان تبدیل شد.

به دنبال توییت های ایلان ماسک  و ظاهر شدن SNL، و به دنبال افزایش اخیر قیمت دوج کوین، بوترین توانست از این رمز ارز بیش از 4 میلیون دلار درآمد کسب کند. بنیانگذار اتریوم (ETH) فاش کرد که او 25،000 دلار در سال 2016 روی توکن میم دوج کوین سرمایه گذاری کرده و نیمی از دارایی های خود را در ماه می فروخته و در مجموع 3/4 میلیون دلار درآمد حاصله از آن را به یک سازمان غیر انتفاعی GiveDirectly اهدا کرده است.

پدیده ای که فضای رمزارز نشان می دهد “اثر ماسک” است که این موضوع در ژانویه آغاز شد زمانی که ایلان ماسک در توییتر خود در مورد بیت کوین نظر داد و این نظر باعث شد قیمت بیت کوین بیش از 18 درصد نسبت به قیمت 7 ساعت قبل خود افزایش یابد و همچنین با حرف زدن در مورد دوج کوین، دید که قیمت این توکن میم بیش از 100 درصد افزایش یافت، و این موضوع تأثیر قابل توجه فعالیت ایلان ماسک در توییتر در بازارهای رمزارز را نشان داد که به اثر ماسک معروف است.

ویتالیک بوترین که بنیانگذار مجله بیت کوین نیز هست، برای اولین بار اتریوم را در یک مقاله سفید در سال 2013 پیشنهاد کرد. در سال 2014 این پروژه با سرمایه گذاری گسترده مردم روبرو شد و در ژوئیه 2015 به کار خود ادامه داد. بوترین ادعا کرد که فناوری بلاک چین و بیت کوین می تواند جدا از پول، از سایر برنامه های کاربردی بهره ببرد و این امر نیاز به زبان مخصوصی برای توسعه برنامه های کاربردی دارد که می تواند منجر به ارتباط دادن دارایی های واقعی مانند سهام و دارایی به بلاکچین شود.

اتریوم به عنوان دومین رمزارز بزرگ از نظر ارزش بازار رشد کرده است و ارزش بازار آن کمی کمتر از نصف ارزش بازار بیت کوین است. در حال حاضر، بوترین حدود 333،500 اتر در کیف پول عمومی خود دارد، و در 27 سالگی در حالی که اتریوم با حدود 3500 دلار معامله می شود، وی بعنوان جوانترین میلیاردر رمزارز شناخته شده است.

در حال حاضر اتریوم در حدود 2400 دلار معامله می شود که در 24 ساعت گذشته 4/2 درصد افت داشته و قیمت آن حدود 50 درصد کمتر از بالاترین رقم خود در ماه می یعنی 4300 دلار است، تحلیلگران پیش بینی می کنند که قیمت این رمزارز در سال 2022 به بالای 5000 دلار برسد.

نمودار اتریوم توسط TradingView

با راه اندازی نسخه Ethereum 2.0 در آینده، که به عنوان Eth2 یا Serenity نیزشناخته می شود، ارتقا به بلاکچین اتریوم صورت می گیرد که هدف آن افزایش سرعت، کارایی و مقیاس پذیری شبکه اتریوم است تا بتواند تراکنش های بیشتری را پردازش کند و مشکلات تایید معاملات و کارمزدهای آن را رفع کند، برخی از ناظران انتظار دارند که قیمت اتریوم دوباره برگردد و به بالاترین قیمت برسد.

در همین حال، افزایش بیشتر قیمت اتریوم می تواند با آماده سازی EIP-1559 – که قرار است در ماه جولای راه اندازی شود – ثبت شود.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − شش =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉