چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

مجوزهای جعلی کووید و واکسن های مسروقه در دارک وب فروخته می شوند تا به ازای آن بیت کوین دریافت شود

covid19&bitcoin priceactionteam.com jabalameli
covid19&bitcoin priceactionteam.com jabalameli
covid19&bitcoin priceactionteam.com jabalameli

مجوز جعلی واکسن کووید 19. واکسن های به سرقت رفته و امضای جعلی پزشکان در دارک وب با بیت کوین به فروش می رسند.

روز پنجشنبه بر اساس گزارشی از شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Coinfirm. فروشندگان، مجوز و واکسن را برای انواع رمزارز از جمله بیت کوین، اتر، داش، لایت کوین، ترون، مونرو و زدکش می فروشند.

این شرکت می گوید این انواع خاص رمزارز یا به دلیل فراگیر بودن در معامله جهانی رمزارز یا به دلیل ناشناس بودن به عنوان کوین های حریم خصوصی انتخاب می شوند.

Coinfirm گزارش داد

یک فروشنده دارک وب خاص، معروف به “فروشگاه واکسن COVID-19”. واکسن های عمده ای را از AstraZeneca، فایزر بیوتک،جانسون اند جانسون، مدرنا و اسپوتنیک وی می فروشد.

علاوه بر فروش غیرقانونی واکسن، در این گزارش همچنین آمده است که گواهینامه های COVID-19 هم در حال فروش است. که این کار بعنوان بخشی از ” فساد در بخش بهداشت” از فروشندگان متعدد در ایالات متحده، روسیه و سایر کشورها به شمار می رود.

مجوزهای جعلی نه تنها به عنوان اثبات اصل بودن واکسیناسیون به مشتریان فروخته می شود، بلکه جزئیات آنها در سیستم های ملی بهداشتی وارد شده که در موارد خاص، امضای پزشکان  هم در آنها یافت می شود.

یک آدرس بیت کوین که توسط Coinfirm بعنوان آدرس دریافت کننده بودجه برای دریافت گواهینامه های واکسن متقلبانه شناسایی شده. متعلق به یک صرافی ثبت شده در هنگ کنگ است که “کاملاً به مشتری های اروپای شرقی” تعلق دارد.

CoinDesk تلاش کرد تا روشن کند که Coinfirm به کدام صرافی مراجعه می کند. و چگونه اروپای شرقی را به عنوان یک بازار عمده معرفی کند اما پاسخی دریافت نکرد.

با این حال Coinfirm موضوع مربوط به برخی از صرافی های فاقد شناخت کنترل بر مشتری خود را یادآوری کرد. این امر امکان نقد کردن فیات برای مجرمان را آسان می کند.

این شرکت گفت: “به همین دلیل است که هر نهاد موظف، باید سیاست های دقیق شناخت مشتری را اعمال کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 4 =