chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

کوین اولری در یک مصاحبه اختصاصی گفت: هیچ چیز جای بیت کوین را نمی گیرد.

کوین اولری در یک مصاحبه اختصاصی گفت: هیچ چیز جای بیت کوین را نمی گیرد.

کوین اولری، آقای شگفت انگیز، درباره نوسانات اخیر بیت کوین، فشار بر ایلان ماسک، پذیرش سرمایه گذاران نهادی، صندوق قابل معامله  ETFبیت کوین، نگرانی های آلایندگی و ESG و موارد دیگر بحث کرد.

این میلیونر در مصاحبه اختصاصی اخیر خود با CryptoPotato گفت که اخیراً 3٪ از سهام خود را به بیت کوین اختصاص داده، و قصد ندارد به این زودی، کوین های خود را بفروشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد که سال 2021، سال مهمی برای بیت کوین است زیرا موسسات بیشتری به دنبال ورود به این فضا هستند اما آنها نسبت به نگرانی های مصرف انرژی این رمزارزها احتیاط می کنند.

اولری سهامدار بلند مدت بیت کوین

اولری 66 ساله یک تاجر، نویسنده و سیاستمدار است و شاید بیشتر به دلیل بازی در نقش یکی از مجریان برنامه تلویزیونی Shark Tank شناخته می شود. این میلیونر اخیراً نظر خود را در مورد بیت کوین تغییر داده و 3٪ از سهام خود را به رمزارز بیت کوین اختصاص داده است.

در جریان کنفرانس Bitcoin 2021 در میامی، که به بزرگترین رویداد بیت کوین تبدیل شد، CryptoPotato این فرصت را داشت که با این سرمایه گذار برجسته در مورد نظرش در مورد این صنعت و به ویژه بیت کوین صحبت کند.

فقط چند روز قبل از شروع کنفرانس، ماه می به پایان رسید و این دومین ماهی بود که بیت کوین، پایین ترین قیمت را در تاریخ 11 ساله خود تجربه کرد. بالاترین نرخ ماهانه بیت کوین، در 10 می بوده  که قیمت 60 هزار دلار را تاچ کرد، فقط 9 روز بعد، در 19 می قیمت آن 50 درصد افت کرد.

اولری اصلاً نگران این موضوع نیست:

“من اهمیتی نمی دهم که قیمت بیت کوین 20،000 دلار پایین بیاید یا 20،000 دلار بیشتر شود. من آن را نمی فروشم یک بیت کوین یک بیت کوین است. من در دراز مدت در آن سهامداری می کنم. “

او حتی از مزایای بی ثباتی شدید این دارایی نیز نام برد، زیرا بیت کوین خود را روی پروژه های مختلف DeFi سرمایه گذاری کرده است که به دلیل نوسانات روزافزون، سود او را حتی بیشتر می کند.

سهامداران تسلا، ایلان ماسک را تحت فشار قرار دادند

بخش عمده ای از نوسانات اخیر قیمت بیت کوین پس از آن شروع شد که ایلان ماسک در مورد این رمزارز توییت کرد. اخیراً، ماسک به موضوعات مصرف انرژی و ESG در فرآیند استخراج بیت کوین پرداخته است. در نتیجه، تسلا بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول ندارد و این موضوع باعث افت قیمت آن شد.

اولری گفت: ” مشکلات انرژی و مصرف انرژی بیت کوین از بین نمی رود. ایلان تحت فشار قرار گرفت. به اعتقاد من سهامداران تسلا برای بیان این موضوع صحبت می کنند زیرا آنها با کمیته های پایداری انرژی زندگی می کنند و آنها طرفی نیستند که بیت کوین را به عنوان ارز برای خرید اتومبیل های تسلا استفاده کنند. و بنابراین آنها احتمالاً او را تحت فشار قرار دهند تا بیانیه خود را تغییر دهد. “.

با این حال، اولری همچنین گفت که می فهمد چرا بنیانگذار تسلا این کار را انجام داده است. “بالاخره، شرکت اتومبیل سازی او (تسلا) از بیت کوین او ارزش بیشتری دارد.”

از اولری پرسیدند آیا او نگران است که یک توییت بتواند روی قیمت بیت کوین تأثیر بگذارد، و این تاثیر گاهی اوقات حتی بیش از 10% است، زمانی که ماسک توییت می زند، و او پاسخ داد که او نگران این موضوع نیست.

“من واقعاً برایم مهم نیست که چه کسی توییت می کند. من تصمیم گرفته ام بیت کوین را برای خودم نگه دارم. اکنون باید تصمیم بگیرم که چقدر سرمایه گذاری کنم و اکنون تصمیم گرفته ام 3% سهام خود را روی بیت کوین سرمایه گذاری کنم. بعد از آن چه اتفاقی می افتد؟ من اهمیتی نمی دهم که بخاطر توییت های ایلان ماسک یا توییت هر شخص دیگر، قیمت این رمز ارز نوسان کند.

 “مشکلات انرژی بیت کوین چه زمان حل می شود یا چه زمان پول سرمایه گذاران نهادی وارد بیت کوین خواهد شد”

پس از آنکه ایلان ماسک اعلام کرد که برای خرید خودروهای برقی تسلا، بیت کوین را بعنوان روش پرداختی قبول ندارد و قبول این رمز ارز را تعلیق کرد، مسایل انرژی  بیت کوین توجه جهانیان را به خود جلب کرد. از آن زمان، این موضوع به طور گسترده ای مورد بحث قرار گرفته و بسیاری تلاش کردند تا راه حل پیدا کنند، از جمله تشکیل شورای استخراج بیت کوین، که ماسک و مایکل سایلور نقشی حیاتی در تشکیل این شورا داشتند.

اگرچه در حدود یک سال گذشته، موسسات متعددی وارد فضای بیت کوین شده اند و ورود خود را با قبول خدمات مختلف مرتبط با بیت کوین یا خرید مقادیر قابل توجهی از این دارایی اعلام کرده اند، اما اولری در واقع معتقد است که سازمان های بزرگتری در حال آماده شدن برای ورود به این فضا هستند.

اما، این تنها زمانی اتفاق می افتد که مشکلات انرژی استخراج بیت کوین حل شود:

“شما فقط نمی توانید برای ساخت بیت کوین ذغال سنگ بسوزانید. مشکلی نیست و بنابراین، آنچه اتفاق می افتد بخش بزرگی از جهان است. اگر شما می خواهید سرمایه گذاران نهادی وارد این رمزارز شوند، این مشکلات باید رفع شود.

دلیل اینکه ما می توانیم آن را حل کنیم این است که اگر موسسات وارد شوند، قیمت بیت کوین چهار برابر می شود و این همان چیزی است که همه ما می خواهیم. […] وقتی مسائل انرژی مربوط به استخراج بیت کوین حل شود، که فکر می کنم این مسئله حل شود، خواهیم دید که مبلغ زیادی در حد تریلیون دلار پول مدیریت شده (سازمانی) برای خرید این رمز ارز وارد می شود. “

در نتیجه، وی افزود که رخ دادن چنین توسعه ای به طور بالقوه قیمت بیت کوین را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

هیچ کوین دیگری نمی تواند جایگزین بیت کوین شود

صحبت از پول سرمایه گذاران نهادی و سایر رمزارزها مانند اتریوم است، اولری نظر سختگیرانه ای دارد.

“نهادها به عنوان یک دارایی، به بیت کوین علاقه مند هستند. این رمزارز، استاندارد طلای ارز دیجیتال است. می توانید بحث کنید چرا هیچ چیز نمی تواند جایگزین آن شود.

اتریوم ممکن است آنطور که مردم فکر می کنند پایدار نباشد زیرا زنجیره های دیگری وجود دارد که از نظر سرعت تراکنش، کارآیی بیشتری نسبت به اتریوم داشته باشد. بنابراین، من فکر می کنم خطرات زیادی در این رمزارز وجود دارد. “

چند سال دیگر نیاز است تا صندوق ETF بیت کوین در ایالات متحده تایید شود

در مورد این که آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، صندوق ETF بیت کوین را در این کشور تایید می کند و چه زمانی تایید می کند، اولری هشدار می دهد که این اتفاق می تواند حداقل چند سال دیگر طول بکشد.

“من فکر می کنم مدتی طول خواهد کشید، شاید چند سال دیگر قبل از اینکه قانونگذار، ETF را در اینجا قانونی کند.

نگرانی هایی وجود دارد: پایداری یکی از آنها است که در مورد انعطاف پذیری فعالیت های کلاهبرداری و فعالیت های جنایتکارانه است. یعنی شما فکر می کنید که فقط این مسایل برای بیت کوین رخ می دهد، اما دلارهای آمریکایی برای فعالیت های ناپسند نیز مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین این ایده که فقط بیت کوین در معرض این مشکلات قرار دارد واقعاً منطقی نیست.

اخیراً بیت کوین به دلیل گسترش زیاد هک ها، شهرت بدی پیدا کرده است، زیرا هکرها خواستار پرداخت آنها بصورت رمزارز هستند. برخی از افراد تصور می کنند که آنها به دنبال بیت کوین هستند. “

برعکس، تاجر کانادایی اشاره کرد که کشورش قبلاً چند دارایی قابل معامله در بورس را برای پیگیری عملکرد بیت کوین تأیید کرده است. این محصولات در حال حاضر در برخی از صرافی های کانادا فعال هستند و وی خاطرنشان کرد که سرمایه گذاران آمریکایی می توانند بخشی از اقدامات را از طریق این رمزارزها انجام دهند.

علاوه بر این، اولری معتقد است که مصوبات کانادا نشانه خوبی است که ایالات متحده در نهایت از آن پیروی خواهد کرد زیرا بزرگترین کشور جهان با تولید ناخالص داخلی اسمی نمی خواهد عقب بماند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + هجده =