گلدمن ساکس با همکاری Galaxy Digital معاملات آتی بیت کوین را به مشتریان خود ارائه می دهد

گلدمن ساکس با همکاری Galaxy Digital معاملات آتی بیت کوین را به مشتریان خود ارائه می دهد

بانک معاملات رمزارز مایک نووگراتز،Galaxy Digital ، با همکاری بانک سرمایه گذاری ایالت متحده گلدمن ساکس، معاملات آتی بیت کوین را به مشتریان خود رائه می دهد.

گلدمن ساکس با همکاری غول سرمایه گذاری رمزارز Galaxy Digital، محصول معاملات آتی (فیوچرز) بیت کوین را به مشتری خود ارائه داده است.

طبق گزارش CNBC، این اقدام برای اولین بار است که در آن، بانک وال استریت با یک تامین کننده نقدینگی مبتنی بر دارایی های دیجیتال همکاری می کند. دمین  واندرویلت، رئیس Galaxy Digital گفت که این شرکت دری را به سوی فضای رمزارز باز می کند و به یک نهاد کاملاً نظارتی مانند گلدمن اجازه می دهد محصولات سرمایه گذاری مربوط به رمزارز را به مشتریان خود ارائه دهد.

گزارش شده که گلدمن، معاملات آتی بیت کوین گروه CME را به مشتریان خود ارائه می دهد و این نشان دهنده توسعه میز معاملاتی تازه تاسیس شده رمزارز آن است. این حرکت بلافاصله بعد از اعلام آغاز بکار معاملات آتی و گزینه های اتر این بانک دنبال شد.

از نظر واندرویلت، گلدمن با ارائه معاملات آتی بیت کوین، به سرمایه گذاران نهادی بیشتری در فضای سرمایه گذاری رمزارز کمک خواهد کرد و مدیر Galaxy نیز به کاهش نوسان قیمت کمک می کند.

واندرویلت همچنین بیان کرد كه این اقدام به عنوان یك نمونه و الگو برای سایر بانك های وال استریتی است كه قرار است در معاملات رمزارز درگیر شوند.

در واقع، طبق گزارش قبلی Cointelegraph، به نظر می رسد تقاضا برای معاملات رمزارز در وال استریت در حال افزایش باشد، بطوریکه برخی از بانکها اخیراً از برنامه های خود برای ایجاد میزهای معاملاتی برای انواع دارایی جدید خبر داده اند.

تحلیلگران گلدمن ساکس در مورد اینکه آیا بیت کوین “یک نوع دارایی قابل سرمایه گذاری است” یا خیر، اختلاف نظر دارند.

ماکس مینتون، رئیس دارایی های دیجیتال گلدمن ساکس در منطقه آسیا و اقیانوسیه با بیان اینکه ارائه معاملات آتی بیت کوین بخشی از هدف بانک ها برای دسترسی مشتریان به دارایی های مورد علاقه شان است، افزود:

“در سال 2021، این دارایی ها شامل رمزارز می شود، و ما خوشحالیم كه شریكی با نقدینگی گسترده و قابلیت های مشتقات متمایز در این فضای رمزارز پیدا كرده ایم.”

علی رغم اعلام این موضوع از سوی این بانک، اما چندین چهره گلدمن، هنوز بیت کوین را بعنوان “یک نوع دارایی قابل سرمایه گذاری” قبول ندارند زیرا همه چیز با بیت کوین قابل معامله نیست. در اوایل ماه ژوئن، رئیس کالاهای بانک استدلال کرد که بیت کوین شباهت بیشتری به دارایی های “ریسک پذیر” مانند مس دارد تا یک یک دارایی تورمی مانند طلا.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + شش =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉