از سال 1383

پیشرفت و موفقیت شما راهی است که ما قبلا رفته ایم.

بورس چیست؟

بورس چیست؟

اجازه بدید که این بار بورس را به شکل ساده تری تعریف کنیم.

حتما وقتی که به فروشگاه محل خودتان رفته اید، با تابلو ” جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود ” رو به رو شده اید و می دانید که منظور فروشنده این است که بعد از فروش جنس خود آن را از شما پس نخواهد گرفت.

بورس دقیقا نقطه مقابل این سیستم است. یعنی شما زمانی که چیزی را از آن می خرید می توانید هر زمان که خواستید آن را بفروشید و از اختلاف قیمت بین خرید و فروش سود کسب کنید.

مثلا فرض کنید که کالایی را با قیمت 1 هزار تومان به تعداد 1000 عدد می خرید و بعد از مدتی قیمت آن کالا می شود 1500 تومان و شما تمامی آن 1000 عددی که از آن کالا خریده بودید را می فروشید.

در این جا اختلاف قیمت بین خرید و فروش شما می شود 500 تومان که اگر در تعداد 1000 عدد کالایی که خریدید ضرب کنیم، به عدد 500 هزار تومان می رسیم. یعنی شما از این خرید و فروش 500 هزار تومان سود کسب کردید.

تمامی فعالیت ها در بازار بورس از طریق اینترنت انجام می شود و شما می توانید از هر کجا به وسیله یک لپ تاپ به بازار متصل شده و در بورس کار کنید.

به این خرید و فروش در بازار بورس معامله گفته می شود.

توضیحات بیشتر را از زبان احمدرضا جبل عاملی، معامله گر و مدرس بازار بورس بشنوید

 

در این فایل ویدیویی شما می توانید با تعریف جدید و قابل لمس تری از بورس آشنا شوید و متوجه شوید که بازار پرپتانسیل بورس مزیت اصلی آن نسبت به سایر بازارهای سنتی چیست.
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات