chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

دستورات معاملاتی بای استاپ و بای لیمیت

دستورات معاملاتی بای استاپ و بای لیمیت | کانون معامله گری چارتیکال

مقدمه


اگر علاقه به یادگیری دستورات معاملاتی بای استاپ و بای لیمیت دارید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید. در بازار های معاملاتی زمانی که می خواهیم در بازار معامله ای را انجام دهیم ،حال چه معامله ی  خرید باشد و چه معامله ی فروش ،دو حالت وجود دارد یعنی در حال حاضر قیمت یا پایین تر از سطح انتظار ما است یا بالاتر از سطح انتظار ما. در این مقاله با ما همراه باشید تا ابتدا توضیحاتی در مورد فعال شدن معامله با موقعیت خرید و بعد از آن با موقعیت فروش را برایتان دهیم.

دستورات معاملاتی سل استاپ و سل لیمیت چیست؟

تفاوت بین دستورات معاملاتی بای استاپ و بای لیمیت


در بازارهای مالی برای معاملات خرید ما می توانیم به دو طریق خرید انجام دهیم. یکی به صورت استفاده از دستور معاملاتی بای استاپ و یکی دستور معاملاتی بای لیمیت.

بای استاپ

هنگامی که قیمت در اعدادی پایین تر از عددی باشد که ما قصد ورود به معامله برای یک معامله ی خرید را داریم. و تصمیم بگیریم که در آینده یعنی زمانی که قیمت صعود کرد و به سمت بالا رفت یک معامله خرید جدید داشته باشیم. به آن بای استاپ گفته می شود.

معامله با استفاده از دستور معاملاتی بای استاپ به این صورت است که معامله گر به کارگزار خود از طریق پلتفرم معاملاتی دستور می دهد که وقتی قیمت به این محدوده و عدد مورد نظر من رسید برای او معامله ی خرید را انجام دهد و کارگزار نیز بدون توجه به اینکه اصلا معامله گر چه تایم فریمی را می بیند و یا به چه دلیلی این تصمیم را گرفته است دستور او را انجام می دهد .

این حالت برای زمانی بود که ما می خواهیم بای استاپ انجام دهیم و اما معامله با دستور معاملاتی  بای لیمیت چطورانجام می شود.

بای لیمیت

بای لیمیت زمانی است که موقعیت برعکس این باشد. یعنی قیمت جاری بازار در عددی بالاتر از عددی باشد که معامله گر قصد خرید آن را دارد. در حالت اول دیدگاه معامله گر این است که اگر قیمت صعود کند. و در آینده به آن عدد که بالاتر است برسد پس باز هم به حرکت خودش ادامه خواهد داد. و این یک تاییدی و یک نشانه ای است از اینکه قیمت می خواهد باز هم گران تر شود بنابراین معامله گر ترجیح می دهد که یک معامله بای استاپ را انجام دهد

ا

اما در مورد بای لیمیت برعکس است و معامله گر بنا بر داده ها و اطلاعات خود، حال در هر تایم فریمی که باشد. می خواهد اگر قیمت از این قیمت جاری بازار ارزان تر شود و به فلان قیمت برسد. معامله ی خرید را انجام دهد زیرا این احتمال را می دهد که قیمت دیگر ارزان تر از این نخواهد شد و این کف قیمت و کف بازار است. و او می تواند در بهترین قیمت معامله ی خرید خود را انجام دهد.

برای مشاهده تمامی ویدیو ها کلیک کنید

سخن پایانی


به طور کلی در این مقاله توضیح دادیم که دستورات معاملاتی بای استاپ و بای لیمیت دستوراتی هستند. که معامله گران از طریق پلتفرم معاملاتی خود به کارگزار می دهند تا معامله ی آن ها را در سطح و قیمت مورد نظرشان فعال کند.

 در بای لیمیت هنگامی که قیمت جاری بازار بالاتر از سطحی که می خواهیم معامله ی خرید انجام دهیم است. و چون برداشت و انتظار ما این است که اگر قیمت تا این مقدار نزول کند. و به این سطح برسد دیگر نزول چشمگیری نخواهد داشت و یک حرکت صعودی را شروع می کند. بنابراین به کارگزار دستور می دهیم که هرگاه قیمت ارزان تر شد. و به آن عدد مورد نظر رسید معامله ی خرید را انجام دهد.

در بای استاپ نیز هنگامی که قیمت در اعدادی پایین تر از عددی باشد. که ما قصد ورود برای یک معامله ی خرید را داریم و میخواهیم زمانی که قیمت صعود کرد. و به سمت بالا رفت یک معامله خرید جدید داشته باشیم به آن بای استاپ گفته می شود.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =