تعریف اشتباه معامله گران از معاملات اسکلپ

چکیده این مطلب :
بازدید
بدون دیدگاه

آیا شما هم معامله گری هستید که به صورت اسکلپ معاملات خودتان را انجام می دهید یا قصد دارید که در آینده این کار را کنید؟ به هر حال خیلی مهم است که بدانید به چه نوع معاملاتی، معاملات اسکلپ گفته می شود. این ویدیو ۴ دقیقه ای می تواند در موفقیت شما نقش بسیار موثر و حیاتی داشته باشد. همین حالا دانلود کنید!

تعریف اشتباهی که معامله گران از معاملات اسکلپ ( scalp ) دارند!

معاملات اسکلپ به چه معاملاتی گفته می شود؟

عموم معامله گران تصور می کنند که معاملات اسکلپ به معاملاتی گفته می شود که در تایم فریم های پایین مثل بازه های زمانی ۱ دقیقه، ۳ دقیقه، ۵ دقیقه و… با هدف کسب سود بیشتر با تغییرات قیمت کمتر ( پیپ کمتر ) گرفته می شود. اما این تصور اشتباه است!

مهمترین نکته ای که هر معامله گر لازم است بداند، این است که هر چه تایم فریم شما از روزانه کمتر می شود، فوق العاده حرکات قیمت ناپایدار و نوسانات قیمت زیاد  می شوند که نتیجه این اقدام تحلیل پذیری کمتر و پایین آوردن درصد موفقیت معاملات است.

تعریف صحیح اسکلپ این است که معامله گر با هدف کسب پول بیشتر وارد بازار می شود و انتظار دارد، از حرکت کوتاه قیمت ( پیپ کمتر ) سود خود را بدست آورد اما نه الزاما در تایم فریم های پایین!

در بین معامله گران کشورمان این موضوع به اشتباه رواج پیدا کرده است که معاملات اسکلپ حتما باید در تایم فریم های پایین مثلا زیر ۱۵ دقیقه گرفته شود یا برخی ها می گویند که زیر ۱ ساعت، که اگر کمی به نتایج این اقدام نگاه دقیق تری کنیم می بینیم که انجام این کار چه قدر خطرناک است . چرا؟

خیلی ساده است، چون از چند ۲ جهت ریسک معاملات بالا رفته و درصد موفقیت پایین می آید.

اول اینکه معامله گر با هدف کسب سود بیشتر در پیپ کمتر، مجبور است حجم معاملات خود را بالاتر ببرد، پس در نتیجه ریسک معاملات خود را چندین برابر می کند.
دوم معامله گر تایم فریم خود را پایین می آورد که این موضوع باعث می شود ناپایداری قیمت به شدت افت کند و تحلیل پذیری کاهش یابد، پس در نتیجه باز هم ریسک معاملات چندین برابر می شود.

مسلما نتیجه این اقدامات پایین آمدن درصد موفقیت و بالا رفتن درصد شکست در معامله می شود.

اگر شما هم علاقه مند هستید که با شیوه صحیح معاملات اسکلپ  آشنا شوید، همین حالا از طریق لینک زیر این ویدیو ارزشمند را به رایگان دانلود کنید!

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

فهرست
بخش ارائه فرصت های مناسب معاملاتی بازار داخلی راه اندازی شد. جهت دیدن این بخش کلیک بفرمایید ( این بخش تا مدت محدودی رایگان و عمومی است )فرصت های معاملاتی
+