chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

سرنخ های روند در بازار

مقدمه


در این مقاله در مورد سرنخ های روند در بازار و چگونگی تشکیل روند ها با شما صحبت خواهیم کرد. یعنی شناسایی سرنخ های شروع روند ، اینکه چطور پایان پیدا می کنند. و همینطور این که این روند ها چطور تغییر پیدا خواهند کرد.

علت اهمیت شناسای این روند ها در روش پرایس اکشن جبل عاملی این است. که اینها توسط معامله گران بزرگ حاضر در بازار در حال تشکیل هستند. و همانطور که قبلا گفته شد ما باید با این دسته از معامله گران در بازار همراه شویم تا به موفقیت برسیم.

برای مشاهده مقالات آموزش چارتیکال کلیک کنید.

تشکیل روند


در روش چارتیکال یا همان سنتیمنتال گذشته روند به این خاطر برای ما مهم است که معامله گرهای بزرگ  روندها را ایجاد می کنند. و هیچ گاه روند توسط معامله گرهای خورد ایجاد نمی شود. یعنی توسط معامله گر هایی که با پول های ریز در بازار معامله می کنند  ایجاد نمی شود. بلکه روند توسط معامله گرهای بزرگ یا تجمیعی از انبوه معامله گرها ایجاد خواهد شد.

انبوهی از معامله گرها یعنی اینکه تشکیل شده از معامله گرهای متوسط و خورد باشند. نه دسته ای خاص  بلکه جامعه ای بزرگ باشند. پس زمانی که ما  با یک جامعه ای بزرگ که حال یا از نظر حجم معاملات و میزان سرمایه آنها بوده. و یا از نظر تعداد آنها که منجر به این شده است که حجم معاملات و تاثیرگذاری آنها در بازار زیاد شود  دنبال شویم. در یک حرکت پایدار بازار در حال معامله هستیم .

زمانی که معامله گرهای بزرگ در بازار نباشند و یا انبوهی از معامله گرهای متنوع در بازار نباشند. و دسته ای خاص از معامله گران در بازار حضور دارند که همان معامله گرهای خورد هستند. خب در چنین شرایطی بازار متلاطم و آشفته است. و دائما  حرکات هیجانی نشان می دهند معامله گر در چنین بازاری چه معامله ی خرید و چه معامله ی فروش  را انجام دهد ضرر می کند. و قطعا به دنبال انتقام گرفتن از بازار خواهد رفت و اشتباه بزرگتری انجام می دهد. یعنی به دنبال هج یا مارتینگل کردن بروند، به این خاطر بازار توسط گردانندگان اصلی حرکت نمی کند.

در مقالات قبلی  گفتم در روش پرایس اکشن جبل عاملی اصل سود کردن در بازارهای مالی در دانستن و در آگاهی زود تر از دیگران است.

یعنی در واقع زیاد بودن پول یک معامله گر به عنوان یک تریدر و به عنوان کسی که می خواهد وارد بازار شود. آنچنان تاثیری در سرنوشت معاملاتش به طور بلند مدت ندارد. و یا  حتی دانشی که در این زمینه دارد نیز همینطور، شما سخت ترین روش های تحلیل گری را بلد باشید. اما اطلاعات خوب را در زمانی که هنوز بقیه در جریان آن نیستند به شما ندهد. ترید موفقی نخواهید داشت بلکه ما باید زودتر از دیگران تغییرات را متوجه شویم تا بتوانیم در بازار سود کنیم. و اطلاعات پیش پا افتاده ای مثل سقف بالاتر، کف بالاتر ،خط روند و اندیکاتور را که  هر شخصی که حداقل سطح هوش و استعداد را داشته باشد. و حداقل سطح آی کیو را داشته باشد  متوجه خواهد شد.

پس ما نمی خواهیم با کسانی در بازار همنشین شویم که آنها عوام مردم هستند. یعنی آن نود و پنج درصدی که در ضرر هستند و در دام افتاده اند. بلکه با آن پنج درصدی همراه هستیم که زودتر از دیگران  اقدام می کنند.

روند ها چطور شروع می شوند و چطور پایان یا تغییر پیدا می کنند؟


ابتدا باید بدانید که دلیل اینکه  پایان یا تغییر روند را داریم این است که الزاما پایان یک روند به معنای تغییر آن روند نیست. هر چند که تغییر روند منجر به پایان روند قبلی است. ولی هیچگاه پایان یک روند به معنی تغییر آن روند نیست .

همانطور که در تمامی دنیا هر چیزی که می خواهد ایجاد شود. به طور یک دفعه ای شکل نمی گیرد و همیشه   هر آغازی یک نقطه شروعی دارد. در بازارهای معاملاتی هم شروع روندها یک سرآغازی دارند. یعنی نیاز نیست تا سقف ها و کف های بالاتر شکل بگیرد. نیاز نیست که چند برخورد با کف یک کانال یا سقف یک کانال یا خط روند شکل بگیرد.  یا نیاز نیست که یک اندیکاتوری برک اوت شود یا تغییر حالت دهد تا معامله گر متوجه شود که الان تغییری در روند ایجاد شده است .

ما باید زمانی وارد بازار شویم که همانطور که در مقالات مربوط به  مارکت دبس  توضیح دادیم. آن قیمت عددی باشد که دیگر معامله گران حاضر در بازار مایل باشند. هیجان داشته باشند و سماجت  داشته باشند که در قیمت های بدتر از ما خرید انجام دهند. و این در قیمت های بدتر از ما معامله کردن دیگران است که منجر به بالا رفتن قیمت می شود.

پس هر چقدر که ما زودتر تغییرات حرکات قیمت را بفهمیم پس  در اعدادی بهتر داریم وارد معامله می شویم. در نتیجه تفاوتی که در قیمت ایجاد می شود این است. که گران تر شدن ها برای معاملات خرید خیلی بیشتر است و ما سود بهتری را از بازار می بریم .

در روش چارتیکال یا همان سنتیمنتال گذشته ،شناسایی روند ها از طریق مشاهده ی سقف ها و کف ها و استفاده از اندیکاتورها یا دیگر الگوها نیست. بلکه یکی از راه های شناسایی یا همان تشخیص معامله گرهای حرفه ای و آگاه با معامله گرهای ناشی در این روش این است. که هر چه قدر معامله گر حرفه ای تر باشد تعداد تاییدیه هایش برای گرفتن معامله کمتر است. ولی سرنخ های قدرتمند تری را دارد .

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است. که به تمام حرکاتی که در بازارها میبینیم و اتفاق می افتد لگ گفته می شود.

سرنخ های روند در بازار | آموزش پیشرفته تحلیل سنتیمنتال | آموزش پیشرفته ارز دیجیتال | آموزش پیشرفته ارز دیجیتال  | آموزش پیشرفته بورس | آموزش پیشرفته فارکس | آموزش رایگان ارز دیجیتال | آموزش رایگان فارکس | آموزش رایگان ارز دیجیتال و فارکس | آموزش کسب درآمد اینترنتی | آموزش کسب درآمد دلاری | درآمد دلاری

مثلا در تصویر فوق جاهایی که در اینجا مشخص شده اند. تمام اینها لگ های حرکاتی قیمت هستند . اما این لگ ها باهم فرق هایی دارند. مثلا آن لگهایی که پرقدرت و بزرگتر هستند. و با کندل های بیشترو یک دست تری پیش رفته اند. در روش چارتیکال یا همان سنتیمنتال گذشته به آن لگ ها اکستنشن می گوییم. پس اکستنشن به لگ های پر قدرت گفته می شود.

اما همانطور که در تصویر زیر میبینید لگ هایی  هم داریم که با تعداد کندل های کمتر و کندل های ضعیف تری اتفاق می افتند. که به آنها کارکشن می گوییم. در مقالات بعدی موارد استفاده از این اکستنشن ها و کارکشن ها رو بطور کامل بیان خواهیم کرد.

سرنخ های روند در بازار

نتیجه گیری


در مقاله سرنخ های روند در بازار متوجه شدیم که روند ها توسط معامله گرهای بزرگ یا تجمیعی از انبوه معامله گرها ایجاد می شود. واصل سود کردن در بازارهای مالی در دانستن و در آگاهی زودتر از دیگران است. یعنی در واقع زیاد بودن پول یک معامله گر تاثیر زیادی در معاملاتش به طور بلند مدت نخواهد داشت .ما باد در بازارهای مالی همواره به دنبال سرنخ هایی باشیم. برای تشخیص قدرت و ضعف معامله گران که یکی از آنه اکستنشن و کارکشنها می باشد. برای تکمیل پازل معامله گری خودتون و دریافت مطالب بیشتر با ما همراه باشید.

مطالب برتر
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات