درصد جبران ضرر

چکیده این مطلب :
بازدید
2 دیدگاه

یکی از ابزارهای مهم و حیاتی بخش کنترل کیفیت معامله گری، ماشین حساب محاسبه درصد جبران ضرر می باشد. با استفاده از این ابزار می توانید متوجه شوید که چه مقدار نیاز است سود کنید تا ضرری که تا الان روی حساب خود انجام دادید، جبران شود.

♦ درصد جبران ضرر

هر معامله گر در طول عمر معامله گری خویش حتما دچار ضرر و افت حساب خواهد شد. اما استفاده از کلمه ضرر اشتباه است و در واقع باید اسم صحیح اون رو که هزینه است به کار ببریم. معامله گر همیشه در این شغل ۲ هزینه را لازم است پرداخت کند که در صورت تصمیم گیری اشتباه این هزینه ها بسیار افزایش پیدا میکند. هزینه اول که مربوط به زمانی است که شما می خواهید این بازار را یاد بگیرید و به مربی خود پرداخت می کنید تا تجربیاتش را در اختیار شما قرار دهد و هزینه دوم را به بازار می دهید. دقیقا همان زمانی که معامله شما در ضرر بسته میشود . این هزینه را بابت درس هایی که بازار به شما میدهد مجبور به پرداخت هستید. پیشنهاد می کنم حتما این درس ها و تجربیات را در ژورنال معاملاتی خود ثبت کنید تا مجبور نباشید یک اشتباه را چندین بار تکرار کنید. ماشین حساب درصد جبران ضرر برای شما مشخص میکند که مقدار درصد سودی که لازم است شما  کسب کنید تا افت حسابتان جبران شود چقدر است. ویدیو کوتاه زیر را حتما ببینید تا با اهمیت و نحوه استفاده از این ماشین حساب مهم آشنا شوید.

توضیحات تکمیلی :

هر معامله گر در طول عمر معامله گری خود متحمل افت حساب می شود که این امری کاملا معمول و همه گیر است، چیزی که نمی توان از آن فرار کرد یا به صفر رساند؛ زیرا در تمام بازارهای مالی عدم قطعیت یک فاکتور ذاتی بوده و تنها از طریق مدیریت صحیح می توان آن را به حد اقل رسانده یا تاثیرات آن را تا حد ممکن بی خطر کرد.

متاسفانه دیده می شود که برخی معامله گران برای جبران افت حساب خود از رویکردهای اشتباه و بعضا مخرب استفاده می کنند؛ که در اینجا قصد داریم از طریق فرمول “درصد جبران ضرر” مقدار سودی را که نیاز است پس از هر افت حساب کسب کنیم تا بتوانیم ضرر حاصله را جبران کنیم، حساب کرده و اولین قدم را برداریم.

طبیعی است که برای جبران هر کاستی، ابتدا باید بدانیم که چه مقدار از آن نیاز است، سپس برای کسب آن تلاش کنیم.

فرمول:

DD=  افت حساب.

بر اساس فرمول بالا فرض کنید ۲۰% (۰٫۲۰) افت در یک حساب ایجاد شده، پس برای جبران این افت باید ۰٫۲۵ (۰٫۲۵) سود کرد تا بتوان ضرر وارد شده را جبران کرد

ماشین حساب هوشمند محاسبه میزان درصد جبران ضرر

0

لینک های دانلود

عضویت سریع

جهت دانلود این فایل در صورتی که عضو هستید ابتدا با نام کابری خود وارد شوید و در غیر این صورت از طریق فرم زیر بصورت سریع عضو سایت شوید و فایل را دانلود نمائید

فایل آموزشی صوتی و پی دی اف
حجم فایل ها : 50 مگابایت
زمان فایل صوتی : 20 دقیقه

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات

فهرست