آموزش پرایس اکشن رایگان دانلود جزوه و 68 قسمت ویدیو 2022

آموزش پرایس‌ اکشن حاصل 18سال تجربه‌یِ معامله‌گریِ احمدرضا جبل‌عاملی است. در این مقاله به شما می گوییم پرایس اکشن چیست؟ در بین نکات آموزشی نیز ویدیو مرتبط وجود دارد. کارگاه‌های آموزش رایگان پرایس‌اکشن نیز برای علاقه‌مندان قابل دسترسی است. جزوه PDF پرایس اکشن را در انتهای همین گذاشته‌ایم. در پایین همه ۶۸ قسمت آموزش پرایس اکشن چارتیکال را برای شما قرار دادیم. همچنین برای دانلود آموزش پرایس اکشن به ادامه مراجعه کنید.

آموزش رایگان پرایس‌ اکشن
پدر پرایس‌اکشن ایران احمدرضا جبل‌عاملی
جزوه PDF پرایس اکشن
دانلود آموزش پرایس اکشن
پرایس اکشن چیست
احمدرضا جبل‌عاملی

چیزهایی که قبل از شروع آموزش پرایس اکشن باید بدانید

قبل از شروع آموزش پرایس اکشن باید بدانید که چارتیکال اصولی‌ترین و خالص‌ترین پرایس‌‌اکشن را تدریس می‌کند. به علت محبوبیت پرایس‌اکشن افراد سودجو به منظور جلب توجه مبتدیان اقدام به معرفی الگوهای زیان‌آور می کنند. در حالی که پرایس اکشن در اصل مجموعه ای از مفاهیم ادراکی است. نه صرفاً الگوهای کندلیِ گمراه کننده. شاید بهتر باشد بدانید که پرایس اکشن حرفه‌ای توسط احمدرضا جبل‌عاملی به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. مدرس دوره آموزش رایگان پرایس اکشن کیست؟

در این دوره آموزش پرایس اکشن چه چیزهایی خواهم آموخت؟ دست‌آوردهای این دوره چیست؟

برای مشاهده ویدیو با کیفیت تر مراجعه کنید به: دستاورد های این دوره

چرا این دوره رایگان است؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا محتوای معامله‌گری پرایس اکشن را به صورت رایگان منتشر کرده ایم؟ در ویدیو زیر آقای احمدرضا جبل‌عاملی دلایل را با شما مطرح می کنند. ببینید: دلیل رایگان بودن این آموزش

بازار سرمایه چیست؟ انواع بازارها

سهام (Stock) :

بازارهای مالی را می توان در دو دسته اصلی بازارهای داخلی و خارجی تقسیم بندی کرد که هر یک دارای زیر مجموعه هایی می باشد که در ادامه به توضیح مختصری از هر یک خواهیم پرداخت.

سهام (Stock) :

در اینجا کار خرید و فروش سهام شرکت ها انجام می شود.بورس سهام در کشورهای مختلف از نظر تنوع ارائه متفاوت می باشد. سهام هایی همچون اپل،فیسبوک و مایکروسافت را می توان مثال زد.

آتی (Futures) :

قراردادی میباشد که در زمان آینده انجام می شود. در واقع قراردادی مابین خریدار و فروشنده انجام می شود که خریدار را موظف می کند در زمان آینده بر مبنای آن قرار داد آن جنس را از فروشنده بخرد و فروشنده موظف است جنس خریداری شده را به خریدار تحویل دهد.به عبارتی قراردادی است که در آینده قرار است انجام شود دلیل این نوع قرارداد هم احتمال بهتر بودن قیمت در زمان حال میباشد.

کالا  (Commodity) :

در این نوع بورس خرید و فروش کالا انجام می شود.در بازار داخلی می توان به کالاهایی همچون طلا،نقره و متانول و در بازار خارجی به نفت،طلا و نقره می توان اشاره کرد.

شاخص   (Index) :

در واقع این نوع بورس میانگین تغییرات قیمت کل یک صنعت را مورد ارزیابی قرار می دهد.در بازار داخلی می توان به شاخص های دارویی،خودرو و فلزات و در بازارهای خارجی به DOW ،NASDAQ ،S&P 500 اشاره کرد.

ارز  (Forex) :

در این نوع از بورسخرید و فروش ارز خارجی انجام می شود، در واقع نرخ برابری ارزها در مقابل هم معامله میشود، که از انواع آن می توان به ارزهایی همچون دلار،یورو و پوند اشاره کرد.بورس ارز نیز از جمله بازارهای دوطرفه می باشد.

رمز ارزها (Crypto):

این نوع بورس از جمله دارایی دیجیتال است که از فناوری رمزنگاری در طراحی آن استفاده شده و معمولاً به صورت نامتمرکز اداره می‌شود .از جمله می توان به رمز ارزهای بیت کوین،اتریوم و … اشاره کرد. بورس چیست؟ انواع بازارها

یک معامله‌گر پرایس اکشن حرفه‌ای چقدر درآمد دارد؟

یکی از سوالات متداول در زمینه شغل معامله‌گری کف و سقف در آمد یک تریدر است. می‌خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. پتانسیل درآمد معامله گری چقدر است؟

مزیت شغل معامله‌گری پرایس‌اکشن چیست؟

معامله‌گری پرایس‌اکشن در صورتی که بر اصول آن مسلط باشید بهترین شغل دنیاست در ادامه دو تا از مزیت‌های کلی تریدی را مطرح می‌کنیم. عدم نیاز به سابقه، مدرک تحصیلی و مجوز | نیاز به سرمایه کمتر نسبت به مشاغل دیگر | پیش نیاز های اشتغال به معامله گری

نکته‌های مهمی که باید قبل از آموزش پرایس اکشن بدانید؟

ورود با پول نه سرمایه

یک معامله‌گر پرایس اکشن باید درک کند که معامله‌گری قمار نیست ما معامله می‌کنیم بر اساس پروتکل خاص و چک‌لیست معامله گری به معامله ورود می کنیم.

به جز پرایس اکشن چه روشهایی برای بررسی بازار وجود دارد؟

روشهای زیادی هر روز برای تحلیل و معامله بازار معرفی می شود. توصیه می کنیم که می توانید به ویدیو روش‌های بررسی بازارها مراجعه نمایید.

چرا یک معامله‌گر پرایس اکشن تحلیل تکنیکال را قبول ندارد؟

تکنیکال از دیدگاه پرایس اکشن

چگونه دوره پرایس اکشن را دانلود کنم؟

برای دانلود آموزش پرایس اکشن برای شما راه‌های مختلفی را در نظر گرفته ایم. این آموزش‌ها در تلگرام اینستاگرام یوتیوب و آپارات قرار دارند. لینک های دانلود مستقیم در پایین این مقاله قرار دارند.

پرایس اکشن چیست؟

برای آموزش پرایس اکشن در ابتدا باید بدانید که پرایس اکشن چیست؟ آموزش رایگان پرایس‌ اکشن

پرایس اکشن دقیقا چیست؟

تاریخچه پرایس اکشن | آموزش پرایس اکشن

تاریخچه پرایس اکشن

یک معامله‌گر پرایس اکشن چارتیکال توالی تصادفی در پرایس اکشن را اولین شرط توجه به بازار می داند.

در متد چارتیکال رفتار شناسی معامله گران پرایس اکشن بسیار اهمیت دارد. باید بدانید که تغییرات قیمت در پرایس اکشن چگونه رخ می‌دهد. همچنین باید بتوانید با مفهوم مارکت دپس آشنا باشید.

آماده سازی نمودار (Chart) برای شروع معامله

حتما ویدیو نمودار در پرایس اکشن و آماده سازی آن را ببینید همچنین باید تعداد کندل در پرایس اکشن را هم بشناسید.

اهمیت شناخت انواع دستورات معاملاتی

در یک بازار معاملاتی بسته به نوع آن می توان به گذاشتن دستور خرید و فروش اقدام کرد.به عنوان مثال در بازار بورس ایران به دلیل یک طرفه بودن بازار و ماهیت آن تنها می توان از حرکات صعودی قیمت سود کرد در حالی که در بازار فارکس هم در جهت صعود و هم در جهت نزول امکان گرفتن معاملات خرید و فروش وجود دارد.

انواع دستورات معاملاتی در پرایس اکشن

بای استاپ ، بای لیمیت در پرایس اکشن

سل استاپ و سل لیمیت در پرایس اکشن

چه زمانی یک محدوده معاملاتی پرایس اکشن فاقد اعتبار است؟

در ریشه مفهومی هر دستورالعمل اجرایی در پرایس اکشن چارتیکال دلایل عمیقی وجود دارد. در اینجا با قاعده بی اعتباری در پرایس اکشن آشنا می شوید.

معامله فقط در متنِ بازار !

چارچوب متن بازار در آموزش پرایس اکشن

چهارچوب متن بازار

روندها در آموزش پرایس اکشن جبل عاملی – چارتیکال

سرنخهای روند در پرایس اکشن با درک بازار قابل ردگیری است. با آموزش صحیح و مفهومی می توانید روند صعودی و روند نزولی در پرایس اکشن را تشخیص دهید. همچنین برای یک معامله‌گر بسیار مهم است که بتواند پایان روند را از تغییر روند در پرایس اکشن تمیز دهد. (تشخیص دهد)

آموزش تشخیص روند رنج و روند متلاطم

در این آموزش ویدیویی رایگان  روند رنج و رنج موازی و رنج متلاطم را می‌آموزید و باید بتوانید تفاوت پایان رنج و تغییر روند در رنج در پرایس اکشن را درک کنید.

اصلاح و پولبک

انواع اصلاح و پولبک چندگانه و کارکشن ها در پرایس اکشن را در این قسمت خواهید آموخت. با کلیک بر روی لینک‌ها مباحث را ببینید.

سرنخ‌های قدرت حرکت معامله‌گران بازار را چگونه رصد کنیم؟

در ابتدا باید با انواع سرنخ های قدرت حرکت قیمت کندلها در پرایس اکشن آشنا شوید و سپس بتوانید اکستنشن ها پرتاب قیمت را تشخیص دهید. حرفه‌ای ها می‌توانند پرتاب هاب جعلی را از پرتاب قیمتی با پشتوانه تشخیص دهند.

عدم توجه به عمق قیمت در پرایس اکشن باعث غافل‌گیری معامله‌گر می شود. باید بتوانید از عمق‌ها در جهت افزایش سود استفاده کنید.

یکی دیگر از سرنخ های قدرت و جهت تمایلات معامله‌گران در پرایس‌اکشن اصیل توجه به زاویه گام ها است.

پرایس‌اکشن یعنی درک ضریب سوددهی بازار (ضریب چولگی)

ضریب سوددهی بازار نکته بسیار مهمی است که در مدل مفهومی و ادراکی پرایس اکشن باید به آن توجه شود.

جنبش حرکتی قیمت در کنار توجه به محدوده های استاتیک و داینامیک و بررسی دقیقی اصول شکست محدوده ها به معامله‌گر کمک می کند که بتواند حرکات بازار را مثل یک موجود زنده درک کند.

چرا توجه نکردن به چرخه‌ی بازار سود معامله‌گر را کاهش می‌دهد؟

در پرایس اکشن مورد مهمی وجود دارد که بی تجوهی به آن باعث می شود که معامله‌گر نتواند انتظارات معاملاتی مناسبی از بازار داشته باشد بنابراین باید به چرخه بازار توجه شود.

بهترین تایم‌فریم TimeFrame پرایس‌اکشن را چگونه تعیین کنیم؟

در انواع بازارهای مالی معامله گرانی وجود دارند که در یک تایم فریم خاص معاملات خود را انجام می دهند.به عنوان مثال عده ای از معامله گران در تایم  روزانه و عده ای دیگر در تایم یک ساعته ترید می کنند.با پایین آمدن تایم معاملاتی از روزانه که بهترین تایم فریم در بین معامله گران بزرگ می باشد، به تدریج پایداری موقعیت های معاملاتی کمتر می شود . البته لازم بذکر است که برای هسته معاملات یا بهتر بگوییم ذات بازار تایم فریم معنایی ندارد و فقط بازار دستورات خرید فروش را با حجم و قیمت آنها در بازار اعمال میکند و در نهایت این ما هستیم که انتخاب میکنیم که این داده ها در چه بازه زمانی به ما نشان داده شود اما چون هر چه دامنه این اطلاعات گسترده تر باشد با اطمینان بیشتری میتوان نسبت به تصمیمات معامله گران اظهار نظر کرد. ببینید : بهترین تایم فریم

انواع سفارشات معاملاتی

سرنخ تغییرات در جریان سفارشات

کاربرد تیوری خلاف در پرایس اکشن چیست؟

تئوری خلاف

هشدار نظریه شپارت به تریدر حرفه‌ای پرایس اکشن

نظریه شپارد

وقت‌شناسی در ترید : یعنی وقتی معامله کنید که بزرگانِ بازار معامله می‌کنند

 در زمان ترید باید به این نکته توجه شود. که بازار مورد نظر باز باشد و حتما معامله در آن زمان انجام شود.به عنوان مثال بهترین زمان ترید در بازار فارکس همزمان با باز بودن بازار لندن می باشد.

وقت شناسی

لبه ورود را چگونه تعیین کنیم؟

در آموزش پرایس اکشن جبل عاملی تمامی موقعیت های معاملاتی برای خودشان منحصر به فرد هستند. اگر به دنبال موقعیت خرید هستیم باید یک کندلی را داشته باشیم که قیمت در یک سوم بالایی آن محدوده بسته شود. اگر به دنبال موقعیت های فروش هستیم فقط زمانی که  در آن نقطه بخصوص در بازار که طبق اصول گفته شده تا کنون، منتظر شروع حرکت جدید هستیم به محض اینکه اولین کندل در محدوده یک سوم پایینی شکل گرفت ما اجازه داریم معامله فروش را انجام دهیم . با توجه به آموزش های قبلی حال به خوبی می توانید ضعف را تشخیص دهید پس نیازی به این ستاپ ها نمی باشد. جتما مقالات زیر را مطالعه کنید:

لبه ورود چیست؟ انتخاب بهترین لبه ورود | آموزش اصول ورود به معامله پرایس‌اکشن | نقاط ورود در سبک پرایس اکشن | تشخیص جریان سفارشات و شناسایی لبه ورود | لبه ورود

با توجه به آموزش پرایس اکشن چگونه حدضرر یا STOP LOSS معامله را تعیین کنیم؟

تعیین حد ضرر

سوگیری ریسک به ریوارد

اصول حد سود

استراتژی خروج

خروج یک قسمتی

خروج با مدیریت حد ضرر

پرایس اکشن جبل عاملی چیست؟ در یک کلام: چارتیکال

اهمیت ژورنال‌نویسی و ثبت ژورنال برای معامله‌گر حرفه‌ای

برای نوشتن ژورنال معاملاتی اصولی بر اساس پرایس اکشن جبل عاملی لازم است در هر ستون اطلاعاتی را که در ادامه مشخص شده است را وارد نمایید.

ستون اول:

 شماره معامله را یادداشت کنید.

ستون دوم:

 آیا حد سود را جابه جا کردید؟ اگر بله، چگونه؟ و نتیجه آن چه بود ؟

ستون سوم:

 آیا حد ضرر را جابه جا کردید ؟ اگر بله، چگونه ؟ و در پایان چه نتیجه ای داشت ؟

ستون چهارم : (مهم‌ترین ستون)

و در آخر حس شما قبل از انجام معامله، هنگام باز شدن کندل و هنگام بسته شدن ( close ) کندل چه بود؟

در ضمن در نوشتن ژورنال صداقت داشته باشید و دقیقا احساسات واقعیتان را ثبت کنید چون در غیر این صورت فاقد ارزش برای بررسی و ارائه راه حل است. به این مطلب مراجعه کنید: چرا روانشناسی برای معامله‌گر ضروری است؟

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را از دست ندهید: ژورنال معاملاتی چیست؟

در پایان شما را به دیدن ویدیو آموزشی ژورنال نویسی دعوت می کنم. ثبت ژورنال معاملاتی

پلن معاملاتی پرایس‌اکشن چیست؟

تنظیم پلن معامله گر

دانلود آموزش پرایس اکشن

به منظور دانلود آموزش پرایس اکشن به کانال تلگرام با آدرس [email protected] مراجعه کنید همه ویدیوها به صورت رایگان قرار دارند. برای دانلود فیلم پرایس اکشن راه‌های دیگری را میز قرار داده ایم. آموزش رایگان پرایس‌اکشن

جزوه PDF پرایس اکشن

جزوه PDF پرایس اکشن آموزش رایگان پرایس‌اکشن را از همین مباحث آماده کرده‌ایم. برای دانلود جزوه پرایس اکشن از لینک زیر استفاده کنید. لینک مستقیم دانلود | دانلود از تگلرام

آموزش رایگان پرایس‌ اکشن

در این آموزش رایگان پرایس‌ اکشن سعی کردیم دقیق‌ترین و حرفه‌ای‌ترین آموزش پرایس‌اکشن را در یک مقاله گردآوری کنیم. هر چند که تسلط بر مفاهیم مطرح شده و یادگیری و تمرین معامله‌گری به چندین ماه زمان نیاز دارد. مطالب مفید این مقاله را با دوستان به اشتراک بگذارید. نظرات و پیشنهادات و یا سوالات خودتان را برای ما در ادامه کامنت بگذارید.

ثبت نام در دوره رایگان پرایس‌اکشن آکادمی چارتیکال

برای ثبت نام در دوره رایگان می‌توانید به ربات تلگرام آکادمی چارتیکال مراجعه کنید.

آموزش رایگان پرایس اکشن چارتیکال همه ۶۸ قسمت به ترتیب:

2 پاسخ

  1. سلام و عرض ادب به استادگرامی جناب آقای جبل عاملی و همکاران ارجمندتان ، باعث افتخارست که در آکادمی حضرتعالی مطالب زیادی آموزش دیدم و شما سخاوتمندانه بسیاری از آموزشها را به شکل کامل و رایگان در اختیار عموم قرار می دهید ، صمیمانه بابت همه تلاشهای شما در یاددهی متشکریم ، امیدوارم همیشه شاد و تندرست و سربلند باشید.

    1. درود بر شما
      باعث افتخار کل تیم چارتیکال است که در حال خدمت رسانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − سه =