chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

عملکرد عقب مانده زنجیره هوشمند Binance برای بلاک چین های لایه 1 به چه معناست

عملکرد عقب مانده زنجیره هوشمند Binance برای بلاک چین های لایه 1 به چه معناست | ارز دیجیتال | رمزارز | بیت کوین | بایننس | فارکس | آموزش رمزارز | آموزش ارز دیجیتال | آموزش پرایس اکشن | آموزش سنتیمنتال | سنتیمنتال | پرایس اکشن | فارکس | درآمد دلاری |

عملکرد عقب مانده زنجیره هوشمند Binance برای بلاک چین های لایه 1 به چه معناست:

ارزش کل موجود یا قفل شده ی جایگزین سابق اتریوم، از بالاترین سطح تاریخی خود دور است.

مدت زمان زیادی نگذشته که زنجیره هوشمند بایننس (BSC)،  اتریوم را با چندین معیار بلاک چین شکست داد، اما جایگزین سابق و محبوب اتریوم در میان تشدید رقابت بلاک چین لایه 1، رشد کندی را شاهد بوده است.

در همین حال، تعداد رو به رشدی از “rug pulls” یا سوءاستفاده از BSC،  باعث ایجاد سوالاتی در مورد امنیت BSC شده است، زیرا به گفته تحلیلگران، برخی از کاربران BSC این پلتفرم را به دلیل ترس از امنیت دارایی هایشان، ترک کرده اند.

چالش های BSC نشان می دهد در حالی که جذب سرمایه جدید. از طریق تراکنش های ارزان تر و سریعتر اولین گام کلیدی برای هر بلاکچین قرارداد هوشمند است. امنیت و عدم تمرکز همچنان برای حفظ کاربران در دراز مدت ضروری است.

با این حال بلاک چین شماره 2، بلاک چین لایه 1 که توسط صرافی بایننس پشتیبانی می شود. در اوایل ماه می از نظر ارزش کل موجود (TVL)، از سطح بالای TVL خود بسیار دور است. TVL مقدار دارایی های رمزارز است که در پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi)   در بلاک چین، قفل شده و موجود می باشد.

سایر بلاک چین های لایه 1، از جمله Solana، Terra و Avalanche. در هفته گذشته به بالاترین سطح TVL رسیده اند.

اگرچه چانگ پنگ ژائو بنیانگذار و مدیرعامل بایننس در رسانه های اجتماعی از عملکرد بهتر BSC در اتریوم شرمنده نبود. اما سخنگوی BSC به CoinDesk گفت که BSC ” با سایر بلاک چین ها رقابت نمی کند”.

سامی کریم، هماهنگ کننده اکوسیستم BSC، از طریق پیام های تلگرامی به CoinDesk گفت: “رشد و عقب نشینی TVL، توسط عوامل متعددی صورت می گیرد. از مهمترین عوامل که در درجه اول تاثیرگذار است، شرایط بازار می باشد. که بسیار متفاوت از زمانی است که ارزش کلی موجود BSC در اوج خود بود.”

کریم گفت: “TVL به تنهایی نشان دهنده سلامت یا عملکرد اکوسیستم دیفای BSC نیست.”

در بررسی سه ماهه دوم Messari در مورد بلاک چین های لایه 1. مشخص شد که BSC به طور ویژه از سقوط بازار ماه می آسیب دیده است. زیرا بیشتر ارزش قفل شده در BSC، سرمایه ای پول محور بوده که به دنبال پاداش های استخراج نقد بوده. و اکثر دارایی های BSC، کاربرد کمی داشته اند.

طبق داده های DeFi Llama، پروتکل های برتر TVL در BSC عبارتند از صرافی غیر متمرکز PancakeSwap و پروتکل وام دهی Venus. هر دوی آنها از زمانی که TVL در اوایل ماه می به شدت کاهش یافته است، همکاری کرده اند.

پروتکل ونوس در اواخر ماه می با بیش از 200 میلیون دلار نقدینگی مواجه شد. که علت آن احتمالاً به دلیل دستکاری قیمت توکن ونوس بومی آن باشد. در عین حال، PancakeSwap از یک وام سریع به ارزش حدود 45 میلیون دلار. در پروتکل DeFi دیگری مبتنی بر BSC، PancakeBunny، استفاده کرد.

رایان واتکینز، تحلیلگر تحقیقاتی در Messari. بطور جدی گفت: “BSC باید برند خود را به زنجیره فرش بایننس تغییر نام می داد. و اشاره کرد که تعداد در حال افزایش هک در پروتکل های مبتنی بر BSC ،کاربران را ترسانده است.

در یک گفتگوی تلگرامی، “دنی”، معاون جامعه جهانی ونوس، که نام کامل آنها را فاش نکرد. به CoinDesk گفت که تیم ونوس در حال ارتقاء چندین نسخه برای بهبود امنیت خود است.

آنها گفتند: “زمانی که همه تغییرات اصلی به پایان برسد، ما به رشد عادی برمی گردیم، به احتمال زیاد بسیار سریعتر از آنچه دیگران انتظار دارند.”

روپرت داگلاس، سرپرست فروش سازمانی در یکی دیگر از پروتکل های DeFi مبتنی بر BSC Alpaca Finance. معتقد است که افزایش تعداد حملات به BSC “تقریباً متناسب با اندازه بلاک چین ها است. وی خاطرنشان کرد که BSC تنها بلاک چین نیست. بهره برداری ها و شکست هایی را متحمل شده است.

داگلاس گفت: “با رشد شبکه ها، اهداف مناسب تری برای هکرها ظاهر می شود. وی افزود: “هرچه پروژه های TVL بالا بیشتر باشد. تعداد هکرهایی که برای سوء استفاده احتمالی به کد آنها ضربه می زنند بیشتر می شود. همه این شبکه های در حال ظهور هنوز به این نقطه نرسیده اند. زیرا اکثر آنها فقط یک تا سه پروژه با TVL قابل توجه دارند. “

ناتی جورج، تحلیلگر دارایی های رمزارز در کامبرلند، واحد معاملات رمزارز مستقر در شیکاگو DRW Holdings LLC. استدلال کرد که در توسعه بلاکچین های لایه 1، یکی از سه اصل، مقیاس پذیری. امنیت و عدم تمرکز، باید برای بهینه سازی دو مورد دیگر قربانی شود. که این یکی از معضلات بلاک چین است. در مورد BSC، تمرکززدایی قربانی شده است.

الگوریتم امنیتی بلاکچین BSC، معروف به Proof-Of-Staked-Authority (PoSA). توسط 21 اپراتور نود کنترل می شود که عمدتا توسط Binance کنترل می شوند. افزایش BSC در حالی رخ داده که شبکه اتریوم بیش از حد شلوغ شده و هزینه gas آن افزایش یافته است. gas به تلاشهای محاسباتی مورد نیاز برای انجام عملیات خاص در بلاک چین مانند اتریوم اشاره دارد. کاربران برای انجام یک معامله باید هزینه ای را در شبکه بلاک چین بپردازند.

ژائو مدیر عامل Binance سال گذشته در مصاحبه ای با CoinDesk. گفت که این شرکت باید عناصر غیرمتمرکزسازی را فدای رقابت با اتریوم در طراحی BSC کند.

ژائو در این مصاحبه می گوید: “رابطه ای بین عدم تمرکز بیشتر و سرعت وجود دارد. بنابراین ما فکر کردیم که اجرای 21 نود توسط این انجمن احتمالاً کافی است.”

دنی ونوس به CoinDesk گفت که سرعت بالای BSC و هزینه های پایین از جمله دلایلی است که ونوس این پلتفرم را انتخاب کرده است. این موارد به کاربران ونوس، مانند کاربران کشورهای در حال توسعه، اجازه ی دسترسی آسان به خدمات وام دهی و وام دهی ونوس را می دهد.

کریم هماهنگ کننده ی BSC گفت که برای ادامه حرکت BSC، تیم BSC و پروتکل های BSC باید “لایه های امنیتی پیشرفته را معرفی کنند و آگاهی بهتر برای کاربر ایجاد کنند”.

اخبار را از استوری اینستاگرام میتوانید دنبال کنید برای عضویت کلیک کنید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + 19 =