بورس چیست و چه میزان درآمد می توانید از آن داشته باشید؟

بورس چیست و چه میزان می توانید درآمد داشته باشید

تعاریف بسیار زیادی برای ” بورس چیست ”  در اینترنت و شبکه های اجتماعی مطرح شده است اما من می خواهم در اینجا یک تعریف واضح تر و شفاف تر به شما ارائه دهم.

اگر توجه کرده باشید در اکثر فروشگاه ها این جمله معروف ” جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود ” به دیوار زده شده؛ یعنی کالایی که به شما فروخته شده است را نمی توانید مجددا پس دهید. 

حالا تصور کنید که این امکان وجود داشت که بتوانید کالا را به فروشنده بعد از اینکه قیمت آن بالاتر رفت، بازگردانید و پول پرداختی به همراه سود کسب شده را از آن دریافت کنید.

این امکان در بورس وجود دارد. 

بورس مکانی است که در آن سهام شرکت ها، کالاها و اوراق بهادار معامله می شود و شما می توانید از اختلاف بین خرید و فروش سود کنید. 

به عنوان مثال یادتان هست زمانی را که دلار 3000 تومان بود؛ در آن زمان ما طبق معامله گری سنتیمنتال که در ادامه بیشتر در مورد آن توضیح خواهم داد پیش بینی کردیم که قیمت دلار تا 15000 تومان افزایش یافت. 

افراد خیلی زیادی از این فرصت استفاده کردند و توانستند سود خوبی کسب کنند.یعنی از اختلاف قیمت خرید و فروش شان توانستند درآمد کسب کنند.

به تصویر زیر نگاه کنید:

وظیفه شما به عنوان یک معامله گر

به کسی که در بازار های مالی به خرید و فروش می پردازد، معامله گر می گویند و مهمترین کار شما به عنوان یک معامله گر این است که تشخیص دهید در آینده قیمت می خواهد رشد کند یا نزول و گام بعدی فقط استفاده از فرصت هاست.

مزایای بازار بورس و شغل معامله گری بورس چیست؟

مزایای بسیار زیادی این شغل وجود دارد که به چند مورد از مهمترین آنها اشاره می کنم؛ می دانم برایتان خیلی جالب و جذاب است.

امکان کسب درآمد بدون محدودیت و در هر جای دنیا

شما برای کسب درآمد از بورس و خرید و فروش در این بازار هیچ محدودیتی ندارید و می توانید به راحتی به دلار و ریال درآمد خود را کسب نمایید و تا هر اندازه که دوست داشتید آن را رشد دهید. 

این مزیت جزو مواردی است که کمتر از کسب و کارهایی آن را دارند که امکان رشد درآمد و سرمایه در آن به صورت نامحدود وجود دارد؛ شما می توانید به راحتی و تنها با یک لپ تاپ و خط اینترنت به از هر جای دنیا به بازارهای مالی جهانی متصل شده و معامله کنید..

بی نیاز از مدرک تحصیلی و یا سابقه کار

برای فعالیت در شغل معامله گری هیچ احتیاجی به مدرک تحصیلی یا سابقه کار ندارید. البته علم معامله گری سنتیمنتال و کسب تجربه در آن جزو اولین اقداماتی است که قبل از انجام معامله باید انجام دهید اما مدرک یا سابقه کار که اداره ای خاص از شما بخواهد تا مجوز فعالیت را برای شما صادر کند، وجود ندارد و شما می توانید خیلی ساده از همین حالا شروع کنید.

امکان شروع حتی با سرمایه اولیه کم

بر خلاف اکثر کسب و کارها شما برای ورود به بورس و شروع احتیاجی به سرمایه اولیه زیاد ندارد و می توانید حتی با 500 هزار تومان در بازارهای داخلی یا با 100 دلار در بازارهای خارجی مثل فارکس و… شروع به معامله گری کنید. اما هر چقدر که سرمایه شما بیشتر باشد مسلما امکان مدیریت سرمایه هم راحت است و این موضوع می تواند به شما در ابتدای کار خیلی کمک کند که حداقل با پول خیلی کم قبل از سرمایه گذاری اصلی، یک بار این بازار را تست کنید و در صورتی که مورد قبول بود کم کم سرمایه بیشتری را طبق پلن مدیریت سرمایه به آن اضافه کنید.

شغلی مستقل و آزاد بدون هیچ رئیسی

در این بازار شما بصورت کاملا مستقل و آزادانه به معامله می پردازید و هیچ شخص و یا نهادی شما را محدود نخواهد کرد. تمامی مدیریت ها توسط خود شما انجام می شود و هر زمان که خواستید می توانید تا هرچقدر که دلتان خواست درآمدتان را بالا ببرید یا اینکه به یک استراحت طولانی مدت خودتان را دعوت کنید.

و ده ها مورد دیگر که پیشنهاد می کنم از زبان آقای احمدرضا جبل عاملی در ویدیو زیر بشنوید.

درآمد شغل معامله گری بازار بورس تا چه اندازه است؟

چند ابهام خیلی مهم در ذهن شما در مورد درآمدتان وجود دارد از جمله اینکه آیا واقعا می توان از طریق معامله در بورس به جایگاه مطلوب از نظر آزادی مالی رسید؟ و اینکه دقیقا چه مقدار درآمد یک معامله گر در بازار بورس است؟ 

پتانسیل درآمدی موضوع بسیار مهمی است که در ادامه آقای جبل عاملی به صورت کامل در ویدیو زیر صحبت می کنند:

نتیجه گیری:

همین حالا اولین گام برای ورود به بازار پرهیجان و پر درآمد بورس را بردارید.

برای رسیدن به موفقیت در شغل معامله گری باید استراتژی قدرتمندی جهت معامله و تشخیص بهترین موقعیت های معاملاتی داشته باشید. 

معامله گری سنتیمنتال تنها علمی است که بعد از یادگیری آن می توانید به راحتی در هر بازاری فرقی نمی کند، بورس ایران باشد یا بازارهای خارجی مثل فارکس، رمز ارز، آپشن و… معامله کنید.

اطلاعات بیشتر در مورد این دوره و اینکه چطور می توانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید و از همین حالا شروع و در مسیر رسیدن به هدفتان قدم بردارید، را از طریق لینک زیر کسب کنید.

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات