مدیریت سرمایه چیست و چطور با پول بازار معامله کنیم نه پول خودمان؟

مدیریت سرمایه یعنی به مرحله ای برسید که برای معامله در بورس ایران، فارکس یا رمز ارزها با پول بازار کار کنید نه پول خودتان؛ 

یعنی پول خود را به گونه ای مدیریت کنید که بعد از پیاده سازی استراتژی مدیریت سرمایه ای که در ادامه به شما آموزش خواهم داد، تمام پول خود را از بازار بیرون کشیده و با استفاده از سودی که کسب کرده اید در بازار به معامله بپردازید. 

در ادامه همراه من باشید تا به صورت دقیق با مفهوم مدیریت سرمایه آشنا شوید و در کمتر از چند دقیقه این استراتژی ساده و قدرتمند را یاد بگیرید.

مدیریت سرمایه چیست؟

مدیریت سرمایه یعنی نگهداری و رشد پول با استفاده از سرمایه گذاری و سرمایه گذاری یعنی استفاده از پول برای بدست آوردن پول بیشتر که می تواند منجر به از دست دادن کل یا بخشی از آن هم بشود که به ریسک سرمایه گذاری معروف است. 

ریسک سرمایه گذاری، خطری است که سرمایه شما را در زمان سرمایه گذاری تهدید می کند.

اجازه بدید یک مثال بزنم تا این سه مورد به صورت کامل قابل درک شود.

فرض کنید که شما یک نقاش حرفه ای هستید و 30 میلیون تومان پول دارید و می خواهید کالایی را به ارزش 100 میلیون تومان خریداری کنید.

تصمیم می گیرید که با استفاده از این 30 میلیون تومان پول و مهارتی که دارید آن را به اندازه 100 میلیون تومان رشد دهید. تا اینجا شما تصمیم به سرمایه گذاری با هدف رشد پول خود گرفته اید. 

برنامه شما برای سرمایه گذاری در مهارت خود با استفاده از 30 میلیون تومان پولی که دارید این است که نقاشی های خود را مثلا در یک پیج اینستاگرام قرار دهید و برای آنها قیمتی را تعیین و سپس با استفاده از تبلیغات، برای آنها مشتری پیدا کنید. تا اینجا برنامه سرمایه گذاری شما هم مشخص شد.

حالا سوال اصلی اینجاست:

اگر این 30 میلیون تومان را هزینه تبلیغات کردید اما نتیجه ای دریافت نشد و کسی از شما تابلو های نقاشی را نخرید، چه کاری می خواهید انجام دهید؟ این یعنی ریسک سرمایه گذاری؛ خطری که پول شما را تهدید می کند. 

در این لحظه اهمیت مدیریت سرمایه مشخص می شود. مدیریت سرمایه در این جا یعنی اینکه، شما چطور این 30 میلیون تومان را با هدف سرمایه گذاری مدیریت کنید که در معرض خطر کمتری قرار بگیرد و شما بتوانید با اطمینان خاطر بهتری این کار را انجام دهید.

تا اینجا شما با اهمیت مدیریت سرمایه کاملا آشنا شدید. در ادامه بریم سراغ این موضوع که چطور می توانید در بازار فارکس، بورس ایران، رمز ارز یا هر بازار دیگری سرمایه خود را مدیریت کنید و در این مدیریت به قدری موفق عمل کنید که دیگر نیاز نباشد با پول خود در بازار معامله کنید، بلکه با پول بازار معامله انجام دهید.

چطور سرمایه خود را با هدف معامله با پول بازار مدیریت کنیم؟

پول بازار یعنی سودی که از معاملات خود به صورت پله ای کسب می کنید و با استفاده از برنامه صحیح کم کم پول خود را خارج و سود را جایگزین سرمایه اصلی می کنید. به تصویر زیر نگاه کنید: 

مدیریت سرمایه گذاری احمدرضا جبل عاملی بخش اول

فرض کنید که سرمایه ای که مد نظر قرار دادید برای سرمایه گذاری در بازار بورس، فارکس، رمز و یا هر چیز دیگر، 400 میلیون تومان است.

توجه داشته باشید این عدد به عنوان مثال ذکر و برای انجام سریع تر محاسبات در نظر گرفته شده است

و نیاز نیست دقیقا همین مبلغ را وارد بازار کنید.

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید این 400 میلیون در سطر بعدی به 4 تا 100 میلیون تقسیم شده است. 

یعنی طبق این استراتژی شما پول خود را به 4 قسمت مساوی تقسیم می کنید و در گام بعدی اولین بخش آن را که در این جا 100 میلیون می باشد، وارد بازار می کنید.

در ادامه تصویر ما این است که شما در بازار ضرر می کنید و هدف ما این است که در بدترین حالت چقدر سرمایه شما متحمل ضرر خواهد شد، اگر مدیریت صحیح سرمایه را رعایت کنید.

شما در مرحله اول 100 میلیون تومان پول وارد حساب معاملاتی خود کرده اید و حالا تصمیم دارید که استراتژی معاملاتی خود را تست و ببینید که آیا واقعا جواب می دهد یا نه و اگر مطمئن شدید که همه چیز درست در گام بعدی به سرمایه خود اضافه کنید.

وظیفه شما در مرحله اول این است که با این 100 میلیون شروع به معامله کنید و اگر به هر علتی 10 درصد این بخش از سرمایه وارد ضرر شد و آن را از دست دادید، معاملات خود را متوقف کرده و به دنبال راه حل باشید.

تا زمانی که علت اشتباه خود در معامله گری را پیدا نکرده اید معامله انجام نمی دهید و بعد از اینکه کاملا مطمئن شدید اشتباه شما چه بوده و آن را رفع کردید مجددا به معاملات خود ادامه می دهید.

اگر بنا به هر علتی 5 درصد دیگر پولتان از بین رفت، 85 میلیون باقیمانده را از کارگزاری خارج کرده و وارد حساب بانکی تان می کنید تا اگر حتی وسوسه شدید که معامله انجام دهید، پولی در حسابتان نباشد که این کار را انجام دهید.

در این مرحله 15 درصد از 100 میلیون اول را ضرر کردید و این موضوع نیاز است که به شدت مورد پیگیری شما قرار بگیرد و از افراد متخصص کمک بگیرید تا مشکل شما را پیدا کرده و حل کنند که در ادامه توضیح داده می شود که از چه استراتژی در بازار استفاده کنید و اینکه از چه متخصصانی استفاده کنید تا بهترین راه حل ها را دریافت کنید.

فرض کنید که بعد از تحقیق و جستجوی زیاد شما متوجه اشتباه خود شدید و حالا کاملا آماده هستید که مجددا آنچه که آموختید را در بازار تست کنید. 

این بار 100 میلیون دوم را وارد بازار کرده و دقیقا همین پروسه را انجام دهید. یعنی زمانی که 10 درصد از آن وارد ضرر شد، معاملات را متوقف و علت را جستجو  کنید و زمانی که 5 درصد دیگر هم از بین رفت، کل پولتان را از کارگزاری خارج می کنید و با تلاش و جدیت بیشتری به دنبال راه حل می گردید.

برای 100 میلیون سوم و چهارم هم دقیقا به همین شکل عمل کنید. در بدترین حالت طبق این استراتژی اگر در هر 4 مرحله شما 15 درصد ضرر کنید کل سرمایه شما یعنی آن 400 میلیون اولیه فقط 15 درصد وارد ضرر شده و شما بعد از 8 بار تست با شرایط کاملا یکسان و هر بار با تجربه بسیار بیشتر نسبت به قبل 340 میلیون تومان برایتان باقی می ماند و این در حالتی است که افراد خیلی زیادی چون فقط از همین تکنیک ساده استفاده نمی کنند، کل این مبلغ را از دست می دهند. چون خیلی ساده وارد چرخه نامتناهی ضرر کردن قرار می گیرند. 

اما اگر سود کردید چه استراتژی را باید پیش ببرید. به تصویر زیر نگاه کنید: 

مدیریت سرمایه گذاری احمدرضا جبل عاملی بخش دوم

شما 100 میلیون اول را در بازار قرار می دهید و با استفاده از استراتژی صحیح معاملاتی که در ادامه به شما معرفی می کنم و با یادگیری استراتژی خروج و مهارت های دیگری که یاد می گیرید، سرمایه خود را 20 درصد رشد می دهید.

حالا سرمایه شما 120 میلیون است و بابت این که اولین پله را با موفقیت طی کردید مبلغ 20 درصد از 100 میلیون دوم که در حساب بانکی تان هست برداشت کنید و به مبلغ 120 میلیون تومانی که حالا در حساب معاملاتی دارید اضافه کنید تا به مبلغ 140 میلیون برسد.

 این کار به این خاطر انجام می شود که شما خیلی سریع تر در عین حال که سرمایه خود را مدیریت می کنید، برسید و بتوانید عملیات خروج سرمایه اصلی از بازار را خیلی راحت و سریع انجام دهید و بعد از آن با پول بازار معامله کنید.

در مرحله بعدی شما 140 میلیون پول دارید و بعد از اینکه مجددا 20 درصد آن را رشد دادید، 20 درصد هم از حساب بانکی تان از آن 100 میلیون دوم که حالا 80 میلیون شده برداشت و به حساب معاملاتی تان اضافه کنید، تا به مبلغ 168 میلیون برسید.

 این کار را اگر 8 مرحله دیگر تکرار کنید در نهایت شما به رقم حدودا 400 میلیون در حساب معاملاتی خودتان می رسید. 

این در حالتی است که شما 100 میلیون ابتدای کار گذاشتید و طبق استراتژی معاملاتی 100 میلیون هم طی 4 مرحله به حساب خود تزریق کردید. یعنی شما 200 میلیون از آن 400 میلیون اولیه را در بازار قرار دادید و حالا مبلغ 200 میلیون در حساب بانکی خودتان دارید و مبلغ 400 میلیون هم در حساب معاملاتی تان. 

در این مرحله می توانید خیلی ساده مبلغ 200 میلیون تومان از حساب معاملاتی تان برداشت و به حساب بانکی تان واریز کنید.

بعد از انجام این کار موجودی بانکی شما می شود همان 400 میلیون اولیه و موجودی حساب معاملاتی تان هم می شود 200 میلیون اما نسبت به زمان شروع 100 میلیون بیشتر حالا در اختیار دارید و از این پس می توانید به خودتان افتخار کنید که با پول بازار در حال معامله کردن هستید.

اما چه استراتژی معاملاتی هست که واقعا می تواند به شما کمک کند تا بتوانید به راحتی در هر مرحله 20 درصد سود کنید و اینکه چطور می توانید به متخصصانی دسترسی داشته باشید که به راحتی بتوانند در این مسیر همراه شما باشند و مشکلات شما را رفع کنند.

در ادامه به عنوان نتیجه گیری این مورد به همراه یک ویدیو به صورت کامل توضیح داده می شود.

نتیجه گیری:

همانطور که مطالعه کردید خیلی ساده می توانید سرمایه خودتان را در بازار بورس، فارکس، رمز ارز و هر بازار دیگر رشد دهید و به جایی برسید که دیگر نیاز نداشته باشید تا سرمایه خود را در معرض خطر قرار دهید و خیلی راحت با پول بازار معامله کنید. 

اما شما به دو چیز نیاز دارید برای رسیدن به این هدف. اول استراتژی معاملاتی مناسب که معامله گری سنتیمنتال است و دوم دسترسی به مربیان و متخصصانی است که در این مسیر هر لحظه همراه شما باشد.

با استفاده از معامله گری سنتیمنتال به این درجه از مهارت خواهید رسید که دیگر هیچ نیازی به هیچ روش خاص دیگری برای پیدا کردن بهترین موقعیت های معاملاتی و کسب سود از آن ها نداشته باشید و حتی بیشتر از آن 20 درصدی که در پلن بالا توضیح داده شد، را به راحتی کسب کنید.

این آموزش به صورت کاملا رایگان است و توسط احمدرضا جبل عاملی با سابقه بیش از 15 سال در انواع و اقسام بازارهای مالی دارند را از طریق لینکی که در ادامه قرار داده می شود دریافت کنید.

برای حل مسئله دوم یعنی همراه شدن با مربیان و متخصصانی در زمینه معامله گری پیشنهاد می کنم ویدیو زیر را ببینید تا به صورت کامل متوجه شوید که دقیقا چه طور باید این کار را انجام دهید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ نظر خود را به صورت آره یا نه برای ما ارسال کنید.

4 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
سید مرتضی شکوهی
1 ماه گذشته

با سلام و وقت بخیر خدمت همه عزیزان سایت جبل عاملی ، مطالب بسیار مفید و ارزنده و کم نظیر می باشد.

محمد قاسمی نژاد
1 ماه گذشته

عالی بود