پرایس اکشن جبل عاملی چیست و چرا برترین سیستم معامله گری در دنیاست!

چرا پرایس اکشن جبل عاملی برترین است؟

سنتیمنتال ؛ شاید واژه ای است که اولین بار آن را می بینید. اجازه بدید خیلی ساده با یک اتفاق خیلی مهم که مطمئن ام در زندگی تان افتاده است معامله گری سنتیمنتال را برای شما تعریف کنم.

یادتان هست زمانی که تازه به مدرسه رفتید و بعد از مدتی خواندن کلمات و بعد از آن خواندن جملات به صورت روان را یاد گرفتید؟

  • آیا بعد از یادگیری آن، برایتان فرقی می کرد که کدام کتاب را در دست بگیرید و مطالعه کنید؟ 
  • آیا قاعده و قانون خاصی را برای مطالعه همین جملاتی که می خوانید، رعایت می کنید؟
  • آیا برای مطالعه کردن روی مغزتان فشار می آورید و با تلاش خیلی زیاد می خوانید؟ 

معامله گری سنتیمنتال دقیقا مشابه همین موضوع است و تمام تمرکز آن روی کسب درآمد از طریق نشان دادن ورود پول های بزرگ توسط معامله گران سازمانی است و این یعنی گام بعدی شما فقط می شود همراه شدن با آنها!

طبق مثالی که زده شد، اصلا تفاوتی نمی کند که شما می خواهید در کدام بازار به معامله بپردازید و مهم تر از آن تصمیمات شما در سطح ضمیر ناخودآگاه است.

معامله گری ناخودآگاه چیست؟

معامله به صورت ناخودآگاه دقیقا مثل رانندگی به صورت ناخودآگاه است. یادتان هست زمانی که تازه شروع به رانندگی کردید مدام به کلاچ، دنده و گاز و باقی موارد توجه می کردید و مجبور بودید که برای تصمیم گیری مدت زمانی فکر کنید.

 اما بعد از مدتی تمامی اقدامات لازم را کاملا ناخودآگاه و بدون اینکه کوچکترین فشاری روی خود بیاورید، انجام می دهید.

این دقیقا به این خاطر است که تصمیمات آن در سطح ناخودآگاه صورت می گیرد.

طبق همین مثالی که زده شد، تصمیمات شما در معامله گری سنتیمنتال کاملا در سطح ناخودآگاه انجام می شود و خیلی راحت و در کمتر از چند ثانیه بعد از دیدن چارتی که اولین بار است در حال مشاهده آن هستید، متوجه می شوید که باید بخرید، بفروشید یا اینکه نیاز است برای موقعیت بهتر صبر کنید.

چرا معامله گری سنتیمنتال برترین سیستم معاملاتی است؟

به تصویر زیر نگاه کنید: 

جایگاه معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی در علم اقتصاد

در این تصویر جملاتی نوشته شده است که فوق العاده مهم هستند و می توانند درک شما را به صورت کلی از علم اقتصاد تغییر دهند. 

علم اقتصاد 3 زیر شاخه دارد.

  • مالی عصبی یا اقتصاد عصبی ( Neuro Economics )
  • مالی رفتاری یا اقتصاد رفتاری ( Behavioral Economics )
  • مالی کلاسیک یا معامله گری سایه ها ( Classical Economics )

به فلش های آبی عکس نگاه کنید و زمانی را که می خواهید در بازار معامله ای انجام دهید را تصور کنید. 5 خط نوشته شده که از بالا به پایین توسط 4 فلش به صورت ردیفی نوشته شده است را مطالعه کنید. 

طبق خط اول زمانی که یک معامله گر می خواهد وارد بازار شود ابتدا با استفاده از ادراکات، احساسات و دستوراتی که از آن در مغز شکل می گیرد، وارد مرحله بعدی یعنی اخذ تصمیمات برای معامله می شود که بعد از آن پول در بازار وارد گردش می شود و عرضه و تقاضا را به وجود می آورد.

در مرحله بعدی یعنی خط چهارم قیمت شکل می گیرد و در مرحله بعدی یعنی خط پنجم اندیکاتورها، اسیلاتور ها و الگوها از قیمت به وجود می آیند. 

این 5 مرحله در 3 دسته بندی مالی عصبی، مالی رفتاری و مالی کلاسیک قرار می گیرند.

اجازه بدید از مالی کلاسیک که برای شما آشناتر است شروع کنیم. مالی کلاسیک یا معامله گری سایه ها همان تحلیل تکنیکال است و در واقع هر روشی که در آن از اندیکاتور، اسیلاتور و یا الگوهای کندل استیک و هارمونیک استفاده می شود.

شما زمانی که با استفاده از اندیکاتور در بازار معامله می کنید، به جای تمرکز بر روی قیمت و دریافت اطلاعات صحیح، بر روی سایه قیمت و اطلاعات کاملا بی فایده تمرکز کرده اید.

این سطح از معامله گری در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه به وفور رواج پیدا کرده است و علت آنها هم تبلیغات پر زرق و برق بروکرهای خارجی و برخی سودجویانی است که نتوانسته اند در بازار به موفقیت چندانی برسند و از راه فروش اندیکاتور و روش های کاملا منسوخ شده سعی در کسب درآمد و امرار معاش دارند. 

شاید برایتان جالب باشد که بدانید درصد زیادی از درآمد بروکرهای خارجی، از ضرر معاملات شماست. 

یعنی وقتی که شما در بازار ضرر می کنید، در واقع کل ضرر شما وارد حساب آنها شده و زمانی که شما آنقدر سود کنید که دیگر نتوانند سود شما را پرداخت کنند، آن زمان شما را به بازار متصل و معاملاتتان در بازار تسویه می شود.

معامله گری با چند اندیکاتور یا الگو بدترین و خطرناک ترین تصمیمی است که یک معامله گر می تواند با امید کسب درآمد، اخذ کند و نتیجه این تصمیم به زودی از دست دادن کل سرمایه، زمان و انگیزه است.

سطح بعدی مالی رفتاری است یعنی وقتی که معامله گر تصمیم می گیرد در بازار معامله کند و قیمت را حرکت دهد و بعد از آن عرضه و تقاضا شکل بگیرد و سطح بالاتر آن مالی عصبی است که به قبل از اینکه معامله گر حتی بخواهد تصمیم بگیرد می پردازد یعنی زمانی که معامله گر بر اساس احساسات و ادراکات در بازار تازه می خواهد تصمیم به معامله را اخذ کند.

حال معامله گری سنتیمنتال در کجای این پروسه قرار دارد؟

معامله گری سنتیمنتال در واقع ترکیبی از مالی رفتاری و مالی عصبی است و نسبت آن به این صورت است که 25 درصد از مالی عصبی و 75 درصد از مالی رفتاری گرفته شده است.

در واقع همین مسئله است که معامله گری سنتیمنتال را به برترین استراتژی معاملاتی که به جای تمرکز روی چند اندیکاتور یا الگو در بازار و استفاده از ابزارهای مختلف، روی حقایق اصلی بازار یعنی ادارکات، احساسات، تصمیمات و میزان قدرت عرضه و تقاضا متمرکز است.

پیشنهاد می کنم که حتما ویدیو زیر را که از بنیانگذار معامله گری سنتیمنتال در ایران یعنی آقای احمدرضا جبل عاملی است ببینید تا اطلاعات بسیار کامل تری از این علم کسب نمایید.

پخش ویدیو

شما بعد از یادگیری معامله گری سنتیمنتال، چه چیزهایی دریافت می کنید؟

از این پس می توانید به راحتی و بدون کوچکترین استرس و نگرانی در هر بازاری معامله کنید.

به مهارتی خواهید رسید که بدون استفاده از هیچ اندیکاتور، اسیلاتور و یا ابزاری خاص، در کمتر از 20 ثانیه هر چارتی را بررسی و تحلیل کنید.

علمی که آموزش می بینید بسیار قدرتمندتر و ساده تر از هر روش تحلیل تکنیکال یا مالی کلاسیک یا همان معامله گری سایه های است که می توان به عنوان مثال انواع و اقسام الیوت، گن، ایچیموکو، الگوهای کندل استیک، الگوهای هارمونیک، چنگال اندروز، فیبوناچی، بیل ویلیامز، الیگیتور و … نام برد.

برای یادگیری معامله گری سنتیمنتال، نیاز به هیچ پیش نیازی ندارید و در حقیقت خیلی بهتر است که در این شغل کاملا مبتدی باشید.

چون این علم به شما توانایی نامحدودی در معامله تمامی بازارهای مالی در دنیا را می دهد، می توانید به راحتی برای خودتان درآمد دلاری یا ریالی مستمر و قابل توجه بسازید.

و ده ها مورد دیگر …

چطور می توانید به صورت کاملا رایگان دوره معامله گری سنتیمنتال را آموزش ببینید و از همین حالا شروع کنید؟

برای یادگیری این علم برعکس تمامی روش های منسوخ شده مالی کلاسیک، اصلا نیازی به پرداخت کوچک ترین هزینه ای ندارید و خیلی ساده با کلیک روی لینک زیر همین حالا به صورت کاملا رایگان ویدیو های دوره را دانلود و شروع کنید.

جمع بندی:

یک معامله گر بازار سرمایه، باید بداند که علم اقتصاد شامل سه زیر شاخه اصلی به نام های مالی کلاسیک، مالی رفتاری و مالی عصبی است که مالی کلاسیک یا معامله گری سایه ها در واقع همان تحلیل تکنیکال است که روشی کاملا منسوخ شده در علم معامله گری است و مدام توسط بروکرهایی که سودشان از ضررهای شماست یا افراد سودجویی که نتوانسته اند از طریق معامله گری در بازار سود کنند، تبلیغ می شود. 

معامله گری سنتیمنتال تنها علمی است که شما برای موفقیت در بازارهای مالی به آن نیاز دارید که برگرفته از مالی رفتاری و مالی عصبی است و اصلا کاری به هیچ ابزار یا روش تحلیلی خاصی ندارد و به صورت کاملا رایگان می توانید با استفاده از لینک ارائه شده در همین مقاله آن را دانلود و مطالعه کنید.

آیا این آموزش برای شما مفید بود؟ نظر خود را به صورت آره یا نه برای ما ارسال کنید.

9 Comments
newest
oldest most voted
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات
tokseyedahmadreza4645
18 روز گذشته

بله.عالی بود

shahariya769
1 ماه گذشته

آره، بسیار جالب بود، ودارم راجع بهش مطالعه میکنم،

PouriaMohamadi
1 ماه گذشته

برای ارائه، انتقال مطلب و آموزش ساده و روان از شما ممنونم

مرتضی کاربخش
2 ماه گذشته

با سلام عالی بود مرسی از اموزشای خوبتون

صیاح هلیچی
2 ماه گذشته

با سلام واقعا عالی بود